رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 100 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  بسیج دانشگاه علوم و تحقیقات اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام را محکوم کرد به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات طی بیانیه‌ای اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بسیج دانشگاه علوم و تحقیقات اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام را محکوم کرد

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات طی بیانیه‌ای اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

أَفَلَمْ یَسِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَیَنْظُرُوا کَیْفَ کَانَ عَاقِبَهُ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ ۚ دَمَّرَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ ۖ وَلِلْکَافِرِینَ أَمْثَالُهَا {سوره‌ محمد_آیه‌١٠}

بارها درتاریخ اسلام رفتار دوستانه و مهربان پیامبر در برابر کسانی که با او دشمنی و اهانت کرده اند، گفته شده است و در طول تاریخِ اسلام بارها شاهد رفتار دوستانه‌ی رسول خدا (ص) در برابر مخالفت مخالفین و هتاکان ایشان بوده ایم؛ آری! تاریخ تکرار می شود.

دیروز جاهلان عرب و امروز مدعیان صلح و حقوق بشر!

گویی هر چند وقت یک بار، باید تاریخ تکرار شود تا چهره ای دور از واقعیت و حقیقتِ اسلام در جوامع جهانی شکل بگیرد؛ در مقابل، سکوت برخی روشنفکران، باعث گستاخیِ هر چه بیشتر اهانت کنندگان به ساحت پاک و گرامی پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) شده است.

در سال ٢٠٠۵ به مناسبت سالگرد واقعه ١١ سپتامبر، با برنامه ریزی دقیق یهودیان و هم پیمانان آمریکائیشان که هدفی جز کشته سازی و مقصر جلوه دادن مسلمانان و به تبع خدشه دار کردن دین اسلام در جوامع بین المللی نداشتند، اولین اهانت هاصورت گرفت و اکنون مجله شارلی هبدو بار دیگر اقدام به انحراف افکار عمومی به جهت اسلام هراسی کرده است.

داستان از آنجایی شروع می شود که در سال ٢٠١۵ این نشریه (Charlie Hebdo) کاریکاتورهایی نامتعارف از پیامبر مهربانی ما مسلمین را منتشر می‌کند و در مقابل مورد حمله ی عده ای از مسلمان نماهای افراطی یا همان داعشی هایی که مقیم خود فرانسه بوده اند قرار می گیرد و حالا درست یک روز قبل از دادگاه این حادثه، تصاویری اهانت آمیز نشر می‌دهد.

و مطلبی قابل تامل:

بند ٣ ماده ١٩ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، به طور خلاصه بیان می کند که:
۱) احترام به حقوق یا حیثیت دیگران.
۲) حفظ امنیت یا نظم عمومی یا سلامت یا اخلاق عمومی.

و هم چنین بند ٢ ماده ٢٠ همین میثاق انواع جدیدی از محدودیت ها برای آزادی بیان ارائه نموده که به شرح زیر است :

۱) هرگونه تبلیغ برای جنگ به موجب قانون ممنوع است.
۲) هرگونه دعوت به کینه ملی یا نژادی یا مذهبی که به تبع آن باعث تحریک به تبعیض و یا دشمنی و خشونت گردد به موجب قانون، ممنوع می باشد.

به نظر می رسد اقدامات شنیع نشریه فرانسوی در طول زمان در توهین به پیامبر اعظم و مقدسات دیگر دین ها و هم چنین همراه داشتن نتایجی در طول تاریخ، از جمله اسلام هراسی و ناامن کردن زندگی مسلمانان در خود فرانسه و اروپا مصداق مواد فوق ذکر می باشد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها