رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  بستری بودن هزار و ۲۹۱ بیمار کرونایی در مازندران به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، پانزدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با سیر و سفر های نوروزی مازندران را وارد موج چهارم کرونا کرد. هفته‌های اخیر با ادامه تب و تاب کرونایی در استان مازندران سپری شده و همچنان نگرانی‌ها وجود […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بستری بودن هزار و ۲۹۱ بیمار کرونایی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، پانزدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با سیر و سفر های نوروزی مازندران را وارد موج چهارم کرونا کرد.

هفته‌های اخیر با ادامه تب و تاب کرونایی در استان مازندران سپری شده و همچنان نگرانی‌ها وجود دارد.

مهم‌ترین موضوعی که مازندران را در شرایط وخیم کرونایی قرار داده تعطیلات و سیر و سفرها بوده که امیدواریم دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۴۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۲۰۴ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم‌اکنون هزار و ۲۳ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۱۵ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی  با اشاره به سرعت بالا و سطح وسیع موج چهارم شیوع کرونا نسبت به موج‌های قبلی بر اعمال سختگیری‌های بیشتر برای رعایت پروتکل‌ها تاکید کرد و خواستار رعایت دقیق محدودیت‌های وضع شده ، در خانه ماندن، عمل به شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی، تعطیلی مجالس و مراسم برای گذر از این شرایط بحرانی شد.

این خبر را هم ببینید:  انفجار کپسول‌های شارژ اکسیژن 3 مصدوم برجای گذاشت

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر  ۲۶۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ بیمار جدید بستری و ۴۲ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۵۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۱۸۲ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۲۹۱ نفر رسید.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج
 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها