رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  برگزاری پویش «محله همدل» و «مردم ما» به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ولادت با سعادت امام حسن(ع) اظهار کرد: امام مجتبی(ع) دارای فضایل ارزشمندی از جمله توجه به فقرا و تقسیم اموال با مستمندان بود و به عنوان کریم اهل […]

به گزارش جامعه نیوز:

 برگزاری پویش «محله همدل» و «مردم ما»

به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ولادت با سعادت امام حسن(ع) اظهار کرد: امام مجتبی(ع) دارای فضایل ارزشمندی از جمله توجه به فقرا و تقسیم اموال با مستمندان بود و به عنوان کریم اهل بیت(ع) در بین ائمه اطهار مشهور هستند.

 وی با اشاره به برنامه‌های سازمان تبلیغات بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: این سازمان بر حسب وظیفه خود اجرای گام دوم تبلیغ را با هدف استفاده از ظرفیت‌های مردمی در برنامه دارد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی همدان مردمی‌سازی یعنی ایفای نقش جدی و مؤثر جریانات و مجموعه‌های مردمی در فضای فرهنگی کشور با الگوگیری از سیره امام راحل در پیشبرد اهداف انقلاب و حرکت‌های اثرگذار و تاکیدات رهبری از جمله «آتش به اختیار بودن» در فضای فرهنگی جامعه را از مصادیق این راهبرد برشمرد و گفت: هدف ما بازگشت دادن جریان فرهنگی به دست مردم است.

وی در ادامه دوران کرونا را با همه آسیب‌هایی که برای جامعه داشت  فرصتی برای ظهور و بروز حرکت‌های مردمی برشمرد و تصریح کرد: در این ایام شاهد فعالیت‌های مردمی و رزمایش کمک‌های مومنانه با حضور گسترده گروه‌های مردمی و جهادی بودیم.

نظیری با بیان اینکه اداره تبلیغات اسلامی پویشی را به‌ عنوان «مردم ما» طراحی کرده است تصریح کرد:  مردم ما در هر شرایطی از همنوعان خود غافل نشدند و در این زمینه باید این مسائل بیشتر تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات همدان تا قبل از شروع موج چهارم کرونا اجرای دو برنامه محوری نهضت عظیم قرآنی و بیان معارف قرآن را در دستور کار داشت افزود: در این برنامه سعی داشتیم محافل بزرگ انس با قرآن را در نقاط مختلف استان داشته باشیم که موج چهارم کرونا اجازه برگزاری برنامه را نداد.

این خبر را هم ببینید:  آقای گلی آزمون در لیگ روسیه به خطر افتاد+عکس

راه‌اندازی «قرارگاه تبلیغ نوین»

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به راه‌اندازی «قرارگاه تبلیغ نوین» از دهه محرم سال گذشته توسط این سازمان افزود: در این زمینه روحانیون و مبلغان در سطح بازار، باشگاه‌های ورزشی، تفرجگاه‌های مردمی و… حضور داشته و به تبلیغ برنامه‌های دینی اقدام می‌کنند.

وی اضافه کرد: ما به دنبال این هستیم با توده‌های مردم ارتباط ایجاد کنیم و بستر تبیین دین را گسترده کنیم تا عموم جامعه با ما ارتباط داشته باشند، حتی در روستاها هم به سمت تبلیغ نوین و چهره به چهره با مردم رفته‌ایم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه سازمان تبلیغات در دوره جدید فعالیت‌های خود را در یک شبکه ملی تعریف کرده است گفت: در این زمینه باید در فضای کشور جریان‌سازی شود که بخشی از آن  پویشی با عنوان «محله همدل» طراحی شده که در ماه رمضان دنبال می‌کنیم.

وی افزود: در این پویش به دنبال این هستیم فضای ارتباطات مردمی را در بستر محلات ارتقا دهیم و مردم آن همدیگر را بشناسند و مسائل و مشکلات را در محلات خود حل کنند.

راه‌اندازی پایگاه‌های فرهنگی

نظیری با بیان اینکه راه‌اندازی پایگاه‌های فرهنگی یکی از برنامه‌های این سازمان در سال‌های اخیر بوده است افزود: در حال حاضر در شهرستان ملایر چهار محل پایگاه فرهنگی اجتماعی فعال در محل‌های حاشیه شهر داریم که در واقع اصل ماموریت آنها رفع مشکلات و آسیب‌ها و برگزاری برنامه‌های دینی و مذهبی در این مناطق است.

وی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در ماه رمضان گفت: برگزاری مسابقه فصل بندگی در کشور، طرح خادمیاران قرآنی در مناطق روستایی با استفاده از ظرفیت نخبگان قرآنی در مناطق محروم و برنامه‌های قرآنی و دینی در فضای مجازی، طرح کمک‌های مومنانه هیات های مذهبی و… از جمله برنامه‌های ما در ماه رمضان است.

این خبر را هم ببینید:  افزایش رشته‌های تحصیلی و سهمیه دانشجومعلم دانشگاه فرهنگیان سمنان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در ادامه با اشاره به فعالیت ۱۴۰ مبلغ ثابت و بیش از ۲ هزار مبلغ مقطعی در سطح استان در همکاری با سازمان تبلیغات گفت: این مبلغان با حضور در مناطق مختلف به صورت به تبلیغ برنامه‌های دینی می‌پردازند و از ۳ هزار هیات مذهبی در استان ۲ هزار و ۲۰۰ هیات در سامانه ثبت شده هستند.

بسیاری از روستاهای بالای ۵۰۰ خانوار نیازمند خانه عالم هستند

وی با بیان اینکه در حال حاضر در ۱۸۰ روستای استان خانه عالم داریم گفت: با توجه به تعداد بالای روستاهای استان بسیاری از روستاهای بالای ۵۰۰ خانوار نیازمند خانه عالم هستند که اعتبار کافی برای ساخت آن وجود ندارد.

نظیری با بیان اینکه سال گذشته با همکاری بنیاد برکت و مشارکت‌های مردمی ۱۰ خانه عالم در شهرستان ملایر ساخته شد گفت: سال گذشته به همت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۸۳۰ میلیون تومان برای تعمیر خانه‌های عالم اختصاص یافت که بخش مهمی از این تعمیرات در حال انجام است.

وی یکی از چالش‌های جدی سازمان تبلیغات اسلامی و عموم دستگاه‌های فرهنگی کشور را کمبود اعتبارات فرهنگی و دینی دانست و تصریح کرد: اعتبارات ملی سازمان تبلیغات امسال به علت طراحی الگوی تمدن اسلامی با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، به ۱.۵ برابر افزایش یافت و امیدواریم اعتبارات استانی نیز افزایش یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره «دین و رسانه» با حضور هفت استان گفت: این جشنواره سال گذشته برگزار شده که هنوز نتایج آن اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار اثر به دبیرخانه رسیده و با توجه به حجم بالای آثار داوری این آثار زمان‌بر بود یادآور شد: چند بار برای برگزاری مراسم اختتامیه اقدام کردیم اما با توجه به موج کرونا نتوانستیم اختتامیه را برگزار کنیم که انشاءالله بعد از موج چهارم کرونا نتایج این جشنواره را اعلام می‌کنیم.

این خبر را هم ببینید:  مهریز 10 هزار و 800 سفیر سلامت دانش‌آموزی دارد

 انتهای پیام/ ۸۹۰۱۳


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها