رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: برگزاری ششمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی در استانبول با پیام یک مرجع به گزارش خبرگزاری فارس، ششمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی، با قرائت پیام آیت‌الله «سید محمدعلی علوی گرگانی» توسط دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر در مرکز علمی فرهنگی محمد مصطفی(ص) واقع در منطقه «اسن‌یورت» در استانبول برگزار شد. […]

به گزارش جامعه نیوز:

برگزاری ششمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی در استانبول با پیام یک مرجع

به گزارش خبرگزاری فارس، ششمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی، با قرائت پیام آیت‌الله «سید محمدعلی علوی گرگانی» توسط دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر در مرکز علمی فرهنگی محمد مصطفی(ص) واقع در منطقه «اسن‌یورت» در استانبول برگزار شد.

آیت‌الله علوی گرگانی در پیام خود با تأکید بر اینکه آمریکا به‌رغم ظاهری مدافع حقوق بشر، بیشترین ناقض حقوق بشر است، با استناد به فرمایش رهبر معظم انقلاب تصریح کرده است: «هر کسِ دیگری درباره حقوق بشر حرف بزند آمریکایی‌ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند؛ چون دولت آمریکا بزرگترین نقض‌کننده حقوق بشر در دنیاست.»

او افزوده است: «امید است شما جوانان با برگزاری این‌گونه همایش‌ها و تبیین دروغ‌های آمریکا و اذنابش در مسئله حقوق بشر غربی، موجبات بیداری ملت‌های مسلمان و دولت‌های منطقه از خطرات حقوق بشر آمریکایی شوید و با تمسک به دستورات اسلام و علمای آن مخصوصاً فرمایش‌های مقام معظم رهبری، زمینه شکست نقشه‌های دشمنان اسلام و مسلمین و مستضعفین را فراهم آورید.»

در ابتدای نشست، «وولکان آدیگوزال» رئیس مرکز محمد مصطفی(ص) اسن‌یورت، سخنانی درباره این همایش ایراد و در ادامه نیز «اسماعیل بندی‌داریان» محقق و نویسنده ترکیه‌ای درباره موضوع همایش، سخنرانی کرد.

نخستین سخنران رسمی این نشست، «قدیر اکاراس» رئیس مجمع علمای اهل‌البیت(ع) از ترکیه بود. وی در مورد دیدگاه اسلام در مورد حقوق بشر صحبت و تأکید کرد که انسان‌ها صرف نظر از اعتقادات‌شان، ذاتاً دارای ارزش هستند اما با این حال، در جهان غرب، قوانین بر اساس کرامت انسانی نیست.

این خبر را هم ببینید:  نادران: هیات رئیسه مجلس می‌خواهد کف و سقف کمیسیون‌ها را تعیین کند

در ادامه نشست، دکتر «حسین محمدی‌سیرت» مدیر منطقه آسیای معاونت بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با با اشاره به اینکه اسلام، ضامن حقوق و مدعی حقوق بشر است، افزود که غربی‌ها استفاده ابزاری از حقوق بشر دارند و هر کشوری مخالف غرب و آمریکاست به‌سرعت برچسب ضد حقوق بشر می‌خورد.

محمدی‌سیرت با اشاره به موارد نقض حقوق بشر در جهان اسلام در فلسطین، افغانستان، عراق و یمن افزود: «موارد نقض حقوق بشر صرفاً در جهان اسلام نیست بلکه در خود امریکا حقوق سیاه پوستان هم نقض می شود.»

این استاد دانشگاه امام صادق(ع) یادآور شد که نه‌تنها آمریکا، بلکه فرانسه که ادعای حقوق بشر دارد، جنایات متعددی در آفریقا به‌ویژه الجزایر مرتکب شده است.

سخنران بعدی، شیخ «حمزه آیدین» از علمای ترکیه، محقق و امام‌جمعه استانبول، از نعمت هایی که خدای متعال داده است، گفت و اظهار داشت که انسان‌بودن و مسلمان‌بودن دو نعمت مهم است.

سخنران دیگر برنامه «حازم کورال» محقق و نویسنده ترکیه‌ای که خود دنیای غرب را از نزدیک می‌شناسد، سوابق حقوق بشر در جهان غرب را ارزیابی کرده و به افشای جنایات آمریکا در اقصی نقاط جهان پرداخت و همچنین در مورد بحران انسانی و جنایات در یمن و نقش غرب در این جنایات صحبت‌ کرد.

سخنران اختتامیه، «امین انصاری» دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر از ایران، ضمن تشکر از حاضران و عوامل برگزارکننده این نشست، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری هفته حقوق بشر آمریکایی، به تبیین و افشاگری جنایات آمریکا در سطح ایران و جهان پرداخت.

این خبر را هم ببینید:  جلسه نوبت عصر مجلس آغاز شد

انصاری گفت: «خوشحالم اولین اجلاس بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری در کشور دوست و برادر، ترکیه برگزار می‌شود.

وی افزود: «روایط ایران و ترکیه، روابطی بسیار باثبات و دوستانه و دارای آینده‌ای بسیار روشن است بخصوص در حوزه‌های فرهنگی و اسلامی، همکاری‌های دو کشور همکاری‌هایی در جهت منافع دو ملت هست و در عین حال هر دو کشور نسبت به سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه قدرت‌های سلطه‌طلب دارای موضع مخالف هستند و طرفدار چندجانبه‌گرایی در عرصه بین‌المللی هستند.»

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر افزود: «موضوع حقوق بشر هم مسئله مهمی هست که دو کشور ایران و ترکیه به عنوان دو کشور مسلمان، معتقد هستند که توجه اسلام به حقوق انسان‌ها در میان مکاتب دیگر، کاملاً بی‌نظیر هست و متأسفانه کشورهای غربی و کشورهایی که خودشون نقص حقوق بشر می‌کنند، کشورهای اسلامی مثل ایران و ترکیه را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که این موضوع بیشتر یک موضوع سیاسی است.»

انصاری تأکید کرد: «امروز در سرزمین‌های اشغالی، توسط رژیم صهیونیستی و در یمن و افغانستان، حقوق بشر توسط خود عوامل آمریکا نقض می‌شود و چشم آمریکا و اروپا بر این جنایاتی که اتفاق می‌افتد بسته است.

وی افزود: «متأسفانه ما شاهد این بودیم که در زندان‌های بگرام، گوانتانامو و ابوغریب، چقدر انسان‌ها توسط همین مدعیان دفاع از حقوق بشر شکنجه شدند.»

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر ادامه داد: «کشتار فرقه داوودیه را فراموش نکردیم؛ دیدگاه‌های نژادپرستانه‌ای را که در آمریکا و اروپا علیه رنگین‌پوستان حاکم است همیشه به یاد داریم و این ما را مصمم می‌کند که در اجرای رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، به افشای حقوق بشر غربی و آمریکایی بپردازیم و در عین حال حقوق بشر اسلامی معرفی کنیم و هدف اصلی جلسه امروز هم همین موضوع است و امیدواریم که این جلسه دستاوردهای خوبی داشته باشد.»

این خبر را هم ببینید:  یزیدیان زمان عامل تبعیض نژادی در آمریکا هستند/ ضرورت ایستادگی اندیشمندان در مقابل تمامیت‌خواهی اروپایی‌ها

در این نشست، هدایایی از طرف آستان قدس رضوی و حرم مطهر حضرت معصومه(س) توسط دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر به سخنرانان و برخی مدعوین اهدا شد و نشست، با قرائت دعای فرج به پایان رسید.

انتهای پیام


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها