رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 126 خبر


  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 27 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  برگزاری سومین کنگره شهدای دانشجو با محوریت شهدای دانشجوی جهان اسلام مصطفی کمیجانی دبیر اجرایی سومین کنگره ملی شهدای دانشجو گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره برگزاری سومین کنگره شهدای دانشجو و برنامه رو نمایی از پرتال جامع شهدای دانشجو گفت: انقلاب اسلامی ایران مهم ترین رخداد اجتماعی دوران […]

به گزارش جامعه نیوز:

 برگزاری سومین کنگره شهدای دانشجو با محوریت شهدای دانشجوی جهان اسلام

مصطفی کمیجانی دبیر اجرایی سومین کنگره ملی شهدای دانشجو گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره برگزاری سومین کنگره شهدای دانشجو و برنامه رو نمایی از پرتال جامع شهدای دانشجو گفت: انقلاب اسلامی ایران مهم ترین رخداد اجتماعی دوران معاصر است و انگیزه‌های الهی، رهبری امام خمینی (ره) و همراهی آحاد مردم مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران است. در این میان، مشارکت و حضور دانشجویان جوان در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی همراه با اقشار دیگر نمایان است.

وی افزود: بحران‌های سالهای اول انقلاب، دوران دفاع مقدس و نیز دورانهای سازندگی و سالهای جنگ نرم، میدان نقش آفرینی جوانان بوده است. دانشجویان دانشگاههای کشور و جوانان آگاه و با انگیزه در تمام میدان های مورد نیاز کشور همواره پای کار انقلاب بوده اند. گواه این ادعا خیل عظیم شهیدان و جانبازان و ایثارگران دانشجوی کشور است. که دانشگاه این افتخار را دارد که مهد پرورش این بزرگان بوده است.

دبیر اجرایی سومین کنگره ملی شهدای دانشجو تصریح کرد: فعالیتهای فرهنگی حوزه دفاع مقدس از مهمترین، تاثیرگذارترین و پرمخاطب ترین فعالیتهای فرهنگی سالهای گذشته به شمار می‌آید. در طی آن با تلاش دست اندرکاران آموزش عالی کشور و نیز با حضور دانشجویان با انگیزه و فعال عرصه دفاع مقدس و نیز مشارکت دستگاههای ذیربط، اقدامات قابل توجه و تاثیر گذاری صورت گرفته است.

وی یادآور شد: از اوایل دهه ۹۰ با شکل‌گیری دبیرخانه کنگره ملی شهدای دانشجو این برنامه ها گسترده تر و با قوت بیشتری انجام یافت و در طول سالهای گذشته اقدامات متنوعی برای معرفی شهدای دانشجو به عنوان الگوهای رفتاری و عملی دانشجویان با برگزاری یادوارههای شهدا، دیدار با خانوادههای شهدای دانشجو، برگزاری مسابقات علمی، ورزشی، فرهنگی، تولید آثار و محصولات فرهنگی از قبیل تولید فیلم، مستند، انیمیشن، کتاب و نمایشنامه رادیویی و پروژه عظیم جمع آوری اطلاعات شهدای دانشجو و … صورت گرفت.

کمیجانی اضافه کرد: همه فعالیت‌های مذکور در قالب دو دوره کنگره شهدای دانشجو انجام شده و هم اکنون در آستانه برگزاری دور سوم کنگره ملی شهدای دانشجو هستیم که با محوریت شهدای دانشجوی جهان اسلام، برگزار خواهد شد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های ذیل کنگره شهدای دانشجو که توفیق رونمایی آن را داریم، پروژه پرتال جامع شهدای دانشجو است که با مجاهدت و تلاش هزاران دانشجوی این مرز و بوم انجام شده که ماحصل آن جمع آوری اطلاعات بیش از ۴۰۰۰ شهید دانشجو است.

دبیر اجرایی سومین کنگره ملی شهدای دانشجو گفت: این سایت با داشتن انواع قابلیت و ظرفیت ها در نوع خود بی نظیر بوده و اطلاعات، منابع کامل و بسیار ارزشمندی را از زندگی نامه، آثار، وصیت نامه، خاطرات، عکس، فیلم و صوت شهدای دانشجو را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که از این منابع برای برگزاری یادواره های شهدای دانشجو و انجام فعالیت های مطالعاتی، پژوهشی، پایان نامه های دانشجویی و تولیدات فاخر فرهنگی استفاده خواهد شد.

وی گفت: امید است با توفیق الهی و با فعالیت همه دست اندرکاران و حضور ارجمند دانشجویان و فعالان عرصه دفاع مقدس شاهد، ترویج فرهنگ غنی دفاع مقدس در دانشگاههای کشور باشیم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها