رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در برخی امامزادگان استان تهران به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، امسال با شیوع کرونا برنامه‌های مناسبتی نیز متفاوت از هر سال برگزار می‌شود، به طوری که امامزادگان که هر ساله میزبان جمع کثیری از زائران در ایام دهه کرامت بودند، امسال به […]

به گزارش جامعه نیوز:

برگزاری جشن میلاد امام رضا (ع) در برخی امامزادگان استان تهران

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، امسال با شیوع کرونا برنامه‌های مناسبتی نیز متفاوت از هر سال برگزار می‌شود، به طوری که امامزادگان که هر ساله میزبان جمع کثیری از زائران در ایام دهه کرامت بودند، امسال به دلیل بسته بودن تربتخانه و بخش منتهی به ضریح خلوت شده‌اند و در برخی از آستان‌های مقدس نیز همچنان برنامه‌های مناسبتی بدون حضور جمعیت برپا می‌شود.

اما با این وجود، برخی از امامزادگان با رعایت نکات بهداشتی میزبان زائران در روز میلاد امام رضا (ع) هستند. به طوری که در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) واقع در شهرری، میدان بسیج، مراسم جشن میلاد امام هشتم با سخنرانی حجت‌الاسلام سیدحسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران و نوای محمدصادق زواره برپا می‌شود.

همچنین دعای کمیل با صدای حسین سازور از مداحان کشورمان قرائت خواهد شد و گروه تواشیح یاران آسمانی به اجرای برنامه می‌پردازند. این مراسم امشب ۱۲ تیرماه بعد از نماز مغرب و عشا با حضور جمعیت و رعایت نکات بهداشتی برپا خواهد شد.

همچنین در امامزاده پنج تن (ع) لویزان به مناسبت میلاد امام رضا (ع) علاوه بر حضور کاروان خورشید و پرچم گردانی، مولودی خوانی نیز در نظر گرفته شده است که این مراسم امشب بعد از نماز مغرب و عشا در محوطه باز امامزاده برپا می‌شود.

در این مراسم حجت‌الاسلام علی بخشی به ایراد سخنرانی پرداخته و محسن شمس آبادی به عنوان مداح به مولودی خوانی خواهد پرداخت. اجرای گروه تواشیح نور در مدح امام رضا (ع) از دیگر برنامه‌های امامزاده پنج تن (ع) همزمان با شب میلاد ثامن الحجج (ع) است.

در امامزاده اسماعیل (ع) چیذر نیز مراسم میلاد امام مهربانی‌ها، با حضور حجت‌الاسلام صالح نژاد، حسن کرمی و عرفان امیری ۱۲ تیرماه بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور جمعیت برگزار می‌شود. در این مراسم نیز تمامی زائران باید با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک حضور یابند.

در امامزاده ابراهیم (ع) پیشوا نیز مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) با حضور جمعیت برپا می‌شود و امامزاده صالح (ع) تجریش نیز میزبان زائران در محوطه امامزاده است و هنوز مدعوین این مراسم مشخص نشده است اما زائران بعد از نماز مغرب و عشا می‌توانند با رعایت نکات بهداشتی در جشن میلاد امام هشتم حضور یابند.

به گزارش فارس، برخی دیگر از امامزادگان استان تهران از امامزاده زید (ع) باغ فیض تا امامزاده معصوم (ع) به صورت مجازی جشن میلاد امام رضا (ع) را برگزار می‌کنند. همچنین در برخی از مناطق استان تهران به دلیل عدم توانایی برگزاری جشن در امامزادگان، کاروان شادی در خیابان‌ها راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها