پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

برگزاری آزمون های نهایی در ۱۲۳ حوزه امتحانی/ والدین دغدغه نداشته باشند

به گزارش جامعه نیوز:

 برگزاری آزمون های نهایی در ۱۲۳ حوزه امتحانی/ والدین دغدغه نداشته باشند

حسنعلی اصغری، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار فارس در قزوین با بیان این که در سال های گذشته، آزمون های نهایی در ۶۵ حوزه امتحانی در استان برگزار می شد گفت: امسال به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی این آزمون ها در ۱۲۳ حوزه امتحانی برگزار می شود.

وی افزود: در سال های گذشته دانش آموزان همهء رشته ها در یک روز در آزمون شرکت می کردند ولی امسال آزمون های رشته های مختلف در روزهای متفاوتی برگزار می شود.

وی با بیان این که  در آزمون ها، تمامی پروتکل های بهداشتی به صورت کامل رعایت خواهد شد و والدین و دانش آموزان دغدغه ای نداشته باشند، گفت: در هر حوزه امتحانی مراقبین سلامت نیز حضور دارند و دانشگاه علوم پزشکی هم با دقت و حساسیت بالا نظارت خواهد داشت.

اصغری با اشاره به دغدغه ءدانش آموزان در رابطه با سطح آزمون های حضوری خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد محتوای کتاب ها حذف شده است و سطح سوالات آزمون ها نیز به دلیل آموزش غیرحضوری در سطح مناطق نیمه برخوردار خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در رابطه با غیبت موجه در آزمون های نهایی عنوان کرد: دانش آموزان پایه نهم در صورتی که بنا به دلایل موجه امکان حضور در آزمون نهایی را نداشته باشند در تیرماه و مرداد ماه می توانند در آزمون شرکت کنند و نمره قبولی در کارنامه خرداد درج می شود.

این خبر را هم ببینید:  داروهای ویژه روماتیسم میزان اثرگذاری واکسن کرونا را کاهش می‌دهد

وی افزود : دانش آموزان پایه دوازدهم به دلیل این که آزمون ها بصورت نهایی برگزار می شود باید تا شهریور ماه منتظر بمانند در صورتی که دلایل کافی و مستندات لازم را برای غیبت موجه داشته باشند امکان درج نمره در کارنامه خرداد وجود دارد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *