رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  «برنامه هسته‌ای ایران» محور رایزنی هیأت اسرائیلی با مشاور امنیتی بایدن به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مشاور امنیتی کابینه رژیم صهیونیستی و مشاور امنیت ملی کاخ سفید در واشنگتن دیدار و درباره مسائل منطقه و ایران رایزنی کردند. جیک سولیوان بعد از دیدار با «مئیر بن شبت» مشاور امنیت داخلی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 «برنامه هسته‌ای ایران» محور رایزنی هیأت اسرائیلی با مشاور امنیتی بایدن

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مشاور امنیتی کابینه رژیم صهیونیستی و مشاور امنیت ملی کاخ سفید در واشنگتن دیدار و درباره مسائل منطقه و ایران رایزنی کردند.

جیک سولیوان بعد از دیدار با «مئیر بن شبت» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و «گیلعاد اردان» نماینده این رژیم در آمریکا و سازمان ملل، در توییتی درباره این دیدار توضیحاتی ارائه داد.

این مقام ارشد دولت جو بایدن نوشت: «خیلی خرسندم که در واشنگتن دی سی پذیرای مئیر بن شبت مشاور امنیت ملی اسرائیل و اردان سفیر (تل‌آویو در واشنگتن و سازمان ملل) بودم تا مشورت‌های نزدیک بین دولت‌هایمان درباره موضوعات منطقه را ادامه دهیم».

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: «دولت (جو) بایدن-(کامالا) هریس به امنیت اسرائیل و تقویت شراکت بین دو کشور کاملا متعهد است».

14000208000220 Test NewPhotoFree - «برنامه هسته‌ای ایران» محور رایزنی هیأت اسرائیلی با مشاور امنیتی بایدن
جیک سولیوان، بن شبت و گیلعاد اردان

 

گیلعاد اردان نماینده رژیم صهیونیستی در آمریکا و سازمان ملل هم در توضیحی درباره این دیدار، از رایزنی‌ ضد ایرانی هیات‌های اسرائیلی و آمریکایی خبر داد.

 این مقام صهیونیست در توییتی نوشت: «مئیر بن شبت رئیس شورای امنیت ملی (اسرائیل) و من دیدار بسیار موفقی با جیک سولیوان مشاور امنیت ملی ایالات متحده و همکارانش داشتیم».

اردان افزود: «ما در این دیدار درباره هدف مشترک‌مان در زمینه ممانعت از دستیابی ایران به سلاح‌های اتمی و تقویت همکاری‌مان صحبت کردیم. من به کار برای امنیت دولت اسرائیل و تقویت پیوندها با ایالات متحده ادامه خواهم داد».

دیدار سولیوان و بن شبت در حالی انجام شد که از زمان روی کار آمدن دولت جو بایدن، آنها از طریق ارتباط ویدئویی امن، دو دور گفت‌وگوهای استراتژیک واشنگتن و تل‌آویو را برگزار کردند.

این خبر را هم ببینید:  تساوی یک نیمه‌ای گل‌گهر و ذوب‌آهن

پیش از سفر هیأت تل‌آویو به واشنگتن، روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» گزارش داده بود که مشاور امنیت داخلی این رژیم در این سفر درصدد است اطلاعات حساسی را درباره ایران در اختیار همتای آمریکایی خود قرار دهد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها