رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  برنامه‌های اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد برای گردشگری و صنعت چرام/ظرفیت‌های عظیم چرام در خواب است جبار کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چرام در خصوص پروژه‌های اقتصادی و گردشگری چرام با بیان اینکه گردشگری استان فرصت‌های بسیار خوبی دارد، اظهار کرد:  گردشگری ایران و دنیا امروزه متاثر از ویروس کروناست و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 برنامه‌های اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد برای گردشگری و صنعت چرام/ظرفیت‌های عظیم چرام در خواب است

جبار کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چرام در خصوص پروژه‌های اقتصادی و گردشگری چرام با بیان اینکه گردشگری استان فرصت‌های بسیار خوبی دارد، اظهار کرد:  گردشگری ایران و دنیا امروزه متاثر از ویروس کروناست و در واقع سخت است که بتواند سرپای خود بایستد ولی فرصت های خوبی می‌توان در بوم گردی، اکو کمپ‌ها  و هاستل‌ها ایجاد کرد و به اصطلاح در فصولی از سال برای چرام گردشگر آورد.

آماده مشاوره دادن در بخش گردشگری هستیم

رئیس اتاق بازرگانی استان افزود: می‌توان برای چرام برنامه خیلی خوبی تنظیم کرد که لازمه آن راحت شدن از شر ویروس کروناست و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان با بهره گیری از تجربیات سایر استان‌ها و دانش کارکنان خود پروژه‌هایی را تعریف کند که توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد.

کیانی ادامه داد: قاعدتا گردشگری موضوع خوبی است، به خصوص در بحث ظرفیت‌های فرهنگی و صنایع دستی هم ظرفیت های خوبی داریم که باید سازمان میراث فرهنگی تلاش بیشتری کند، ما هم به عنوان اتاق می توانیم مشاوره داده و تشکل سازی کنیم، می‌توانیم در جهت تقویت تشکل‌ها حمایت های مشاوره ای داشته باشیم.

کیانی گفت: در حوزه نمایشگاه‌های بین المللی و همچنین در حوزه حضور در نمایشگاه‌های کشوری، میراث فرهنگی و گردشگری روستایی و عشایری را کمک کنیم، فرصت های بسیار خوبی داریم که می‌طلبد مسئولان سیاستگذار برنامه داشته باشند و ما هم در کنار آن‌ها مشاوره ارائه دهیم.

چرام گل سرسبد استان است

وی تصریح کرد: البته برای تمام سطح استان در حوزه گردشگری و صنعتگری پلان‌های مختلفی دادیم در عرصه بین المللی هم حضور پیدا کردیم و کارهایی در حوزه بین المللی انجام می‌دهیم، قاعدتا استان ما فرصت‌های زیادی دارد چرام نیز گل سرسبد استان است و می تواند در اشتغال خانگی و روستایی و در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی و در حوزه گردشگری نقش آفرینی کند.

این خبر را هم ببینید:  کارشناس بوکس: باید تا المپیک از تیم ملی حمایت کرد/ متاسفانه جامعه بوکس چند دسته شده است

این مسئول با بیان اینکه چرام می تواند ظرفیت ها و پتانسیل های توپوگرافی سرزمینی را ارائه دهد گفت: با منابع آبی سرشار و اقلیم خوب و چهارفصلی که دارد پذیرای گردشگران جنوب کشور باشد که برای همه اینها باید برنامه داشته باشیم و سازمان میراث فرهنگی باید پای کار باشد و ما هم به عنوان اتاق در کنار آن‌ها هستیم.

وی افزود: ظرفیتهای دیگر اقتصادی مثل فسفات و بوکسیت دارد که دولت برای فسفات چرام برنامه دارد و پای کار است، استخراج بوکسیت در حال انجام است و ما خیلی شاید نفعی نبریم، با مدیرعامل آلومینا صحبت هایی داشتیم و پلان‌هایی را طراحی کردیم که بتوانیم در حوزه بهره برداری اگر ظرفیت و پتانسیل بالای ذخیره معدنی در فرآوری داشته باشد جلسه ای ترتیب دهیم، از طرفی با نماینده محترم کهکیلویه تماسی داشتم که قول داد با ما همراه باشد و بتوانیم با آلومینا در یکی دو هفته آینده صحبتی داشته باشیم.

پهنه‌های معدنی سرفاریاب را دریابیم

کیانی خاطرنشان کرد: پهنه های معدنی سرفاریاب و منداب ظرفیت ارزشمندی است که بخشی دست بهره بردارهای بومی است بخشی هم در دست آلومیناست برای این هم در آینده حتما برنامه خواهیم داشت، در سایر حوزه ها منطقه چرام با توجه به اینکه راه اصلی گردشگری به بویراحمد است و منطقه سادات پتانسیل بسیار عالی وارزشمندی دارد، باید برای آن برنامه داشته باشیم.

وی افزود: برای غار نزل همین امروز با آقای خوانساری که یکی از غارنوردان و صخره نوردان بسیار مشهور است مذاکره ای داشتم قرار است یک پروپوزال تهیه کند و روی آن کار کنیم، به نظر باید با فرماندار چرام صحبت کرد و جلسه ویژه ای گرفته شود. چرام بسیار غنی است به لحاظ معدنی و گردشگری فوق العاده ظرفیت های بالایی دارد و می‌توان در آن کار کرد.

این خبر را هم ببینید:  افزایش مجدد ترافیک جاده‌ها در 24 ساعت اخیر/هراز امروز هم مسدود است

کیانی ادامه داد: اگر مردم بخواهند و فرماندار هم فعال‌تر باشد می توان در چرام کارهای بسیار کرد و خیلی فرصت دارد مثل بوکسیت و به طور مشخص آهک، آهک هیدراته ، منابع آبی توریست و گردشگری  را می شود برنامه ریزی کرد، ما هم در اتاق مردد هستیم که امسال شوراهای گفت‌وگوی استان را به سمت بخشی و شهرستانی ببریم که هم روی آنها کار کرده و شناسایی و تبدیل به فعل کنیم.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها