رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  برنامه‌ریزی‌های دولت در راستای تقویت تولید نبود/ دِپوی کالا در گمرکات کمر کارخانه‌‌ها را شکسته احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره افزایش قیمت کالاهای اساسی در کشور، اظهار داشت: ما اکنون باید بیشتر متوجه حکمت فرمایش مقام معظم رهبری […]

به گزارش جامعه نیوز:

 برنامه‌ریزی‌های دولت در راستای تقویت تولید نبود/ دِپوی کالا در گمرکات کمر کارخانه‌‌ها را شکسته

احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره افزایش قیمت کالاهای اساسی در کشور، اظهار داشت: ما اکنون باید بیشتر متوجه حکمت فرمایش مقام معظم رهبری درباره ضرورت پرداختن به تولید و اینکه امسال باید سال جهش تولید باشد، باشیم.

وی افزود: گرانی کالاهای اساسی موضوعی است که در شرایط فعلی مردم را اذیت می‌کند و گرانی کالا زمانی عارض می‌شود که تولیدات ما محدود و عرضه نیازمندی‌های مردم محدود باشد بنابراین کسی که پول بیشتری پرداخت کند می تواند بهره‌مند شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: اگر بخواهیم  شاهد فراوانی کالا در بازار باشیم باید تولید اتفاق بیفتد و اگر این مهم محقق نشود، لاجرم باید به سمت واردات روی بیاوریم که این خود نیازمند ارز است که اختصاص منابع ارزی برای تامین مایحتاج مردم سبب می شود که تقاضا برای دلار افزایش و به تبع آن نرخ دلار هم بالاتر برود.

علیرضا بیگی معتقد است ما هیچ چاره ای جز این نداریم که عزم خود را جزم تقویت تولید کنیم و البته برنامه ریزی‌های دولت در راستای تقویت تولید نبود.

وی گفت: شما اکنون بررسی کنید که چقدر از مواد اولیه در گمرکات کشور به دلیل اختلافی که بین دو دستگاه دولتی وجود دارد، متوقف و دپو است. کارخانه ها به جهت فقدان مواد اولیه نتوانستند تولید و اشتغال خود را حفظ کنند و کمرشان شکست و نتیجه آن شرایط فعلی شده است.

این خبر را هم ببینید:  پرداخت ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰ میلیون نفر تا آخر سال/ همه کارت ملی همراه داشته باشند

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها