رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  بررسی واکسن مدرنا برای لیست استفاده اضطراری به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، «کریستین لیندمایر»، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت: واکسن مدرنا برای لیست اضطراری سازمان جهانی بهداشت در تاریخ ۳۰ آوریل بررسی می‌شود. رویترز به نقل از سخنگوی سازمان  جهانی بهداشت گزارش داد، واکسن کووید ۱۹ مدرنا […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بررسی واکسن مدرنا برای لیست استفاده اضطراری

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، «کریستین لیندمایر»، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت: واکسن مدرنا برای لیست اضطراری سازمان جهانی بهداشت در تاریخ ۳۰ آوریل بررسی می‌شود.

رویترز به نقل از سخنگوی سازمان  جهانی بهداشت گزارش داد، واکسن کووید ۱۹ مدرنا ۳۰ آوریل ( سه روز دیگر) توسط کارشناسان فنی برای لیست احتمالی استفاده اضطراری این سازمان (WHO) بررسی می‌شود.

کریستین لیندمایر در پاسخ به پرسش رویترز گفته است: «ما روز جمعه در مورد واکسن مدرنا به گفت‌و‌گو می‌نشینیم؛ تصمیم در مورد واکسن آمریکایی که اکنون توسط آژانس داروهای اروپایی ارزیابی می‌شود، طی یک تا چهار روز به طول خواهد انجامید».

تاکنون واکسن‌های کووید ۱۹ ساخته شده توسط آسترازنکا، فایزر، جانسون اند جانسون تأیید WHO را دریافت کرده‌اند که این یک سیگنال برای مقامات نظارتی ملی در مورد ایمنی و اثر بخشی یک محصول است.

کمیته متخصصان فنی سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه در حال بررسی واکسن کووید ۱۹ شرکت چینی سینوفارم بود و طبق اعلام این سازمان، محصول سینوواک در جلسه بعدی خود در تاریخ ۳ مه (یک هفته دیگر) بررسی خواهد شد.

استفان بانسل، مدیرعامل مدرنا جمعه گذشته در یک رویداد گفت که در حال تولید ۱ میلیارد دز واکسن کووید ۱۹در سال جاری و ۱.۴ میلیارد در سال آینده است.

بانسل با اشاره به تسهیلات تقسیم واکسن توسط GAVI Vaccine Alliance و WHO برای  تأمین واکسن به کشورهای با درآمد پایین گفت: ما در آخرین مرحله هستیم تا با کواکس به توافق برسیم.

این خبر را هم ببینید:  لواندوفسکی، گورتسکا، سیلوا 3 بازیکن برتر فصل بوندس لیگا

13991102000560 Test PhotoN - بررسی واکسن مدرنا برای لیست استفاده اضطراری

انتهای پیام/ 

https://news.cgtn.com/news/2021-04-26/Moderna-vaccine-to-be-reviewed-for-WHO-emergency-listing-on-April-30-ZMwSDXAqzK/index.html


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها