پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
بررسی هزارو ۲۰۰پرونده روابط کار در فردیس/کارگران فردیسی در جمع برترین‌ها - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

بررسی هزارو ۲۰۰پرونده روابط کار در فردیس/کارگران فردیسی در جمع برترین‌ها

به گزارش جامعه نیوز:

 بررسی هزارو ۲۰۰پرونده روابط کار در فردیس/کارگران فردیسی در جمع برترین‌ها

بهنام بهداروند، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فردیس، ضمن تبریک هفته کار و کارگر، به ظرفیت  نیروی کار در فردیس اشاره کرد و افزود: جهاد اقتصادی و صنعتی  در تلاش خستگی ناپذیری، اراده و عزت کارگران ظهور می‌کند که نیروی کارگری شهرستان از ظرفیت خوبی برخوردار است و کارگران  شرکت های مپنا پارس، توگا و ایران آوندفر  امسال  در جمع کارگران نمونه استان، قرار گرفتند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی فردیس همچنین با اشاره به تولید  اولین روتور توربین بخار در شرکت تعمیرات نیروگاهی فردیس، برای اولین بار در سطح کشور، بیان کرد:   تولید این محصول علاوه بر اینکه  ایران را در شمار تولیدکنندگان بزرگ جهان قرارداده است، ۹۰ میلیارد تومان صرفه جویی ارزی را برای کشور به همراه دارد.

افزایش ۲۰ درصدی رسیدگی به شکایات کارگری کارفرمایی شهرستان فردیس

این مقام مسوول در بخش دیگری با بیان اینکه تعداد پرونده‌های شکایات حوزه روابط کار تشکیل شده در اداره کار، تعاون و رفاه شهرستان فردیس در سال گذشته با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه،  به هزار و ۲۲۰ پرونده رسید، افزود: در این اداره کلیه اختلافات کارگری، با حفظ اصل سه جانبه گرایی و با رعایت اصول آئین دادرسی و موازین حقوقی مورد بررسی و حل اختلاف قرار می‌گیرد و تقریبا  به کلیه پرونده های ثبت شده، رسیدگی شده است.

وی با بیان اینکه فردیس بیش از ۳ هزار کارگاه صنعتی و تولیدی دارد که در حوزه رعایت اصول بهداشتی و شناسایی کارگران غیرمجاز مورد بازرسی توسط بازرسان اداره کار  قرار می‌گیرد، افزود: در سال گذشته ۱۲۹ مورد بازرسی در خصوص شناسایی اتباع بیگانه بدون مجوز از واحدهای صنعتی توسط بازرسان کار این اداره انجام شد که در این راستا ۱۴۷ مورد کارگر غیرمجاز از  اتباع شناسایی و با نیروی کار داخلی  جایگزین شدند. کارفرمایان متخلف نیز  بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان جریمه شده و ۳۲ پرونده درخواست تعقیب برای این کارفرمایان صادر شد.

این خبر را هم ببینید:  دفتر معاون اول رئیس‌جمهور: انتساب وعده ارزانی به مخبر در شبکه‌های اجتماعی نادرست است

ضرورت ایجاد تشکل های کارگری در جهت تحقق حقوق کارگران

بهداروند در ادامه بر  اهمیت ایجاد و حضور تشکلات با بنیان کارگری تاکید کرد  و گفت:  این اداره  به منظور فراهم کردن زمینه فعالیت هایی در جهت تحقق حقوق کارگران از طریق برگزاری انتخابات کارگری،  به تشکیل ۷ شورای اسلامی کارگری و ۲ انجمن صنفی کارگری در کارخانه های فردیس اقدام کرده است. همچنین ۸ شورای کارگری دیگر در دست اقدام  است و  ۸ نماینده جدید کارگری معرفی شده است.

انتهای پیام/ج