پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

بررسی عملکرد وزارت صنعت در هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص

به گزارش جامعه نیوز:

 بررسی عملکرد وزارت صنعت در هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این نشست و در ادامه بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی در خصوص تحقق اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح گردید.

بر اساس این گزارش، در این جلسه سرپرست وزارت صنعت، معدن‌و تجارت گزارشی از جهت گیری‌ها، اقدامات و برنامه‌های این وزارت خانه را به اعضای هیات عالی نظارت ارائه کرد.

مدرس خیابانی از تلاش این وزارت خانه برای برنامه ریزی جامع در جهت تحقق کامل اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: برنامه ریزی کلانی شامل ۴ راهبرد اصلی ، ۷ محور و ۴۰ برنامه ی اجرایی طراحی کرده ایم که بطور مستمر رصد و ارزیابی می‌شود.

وی افزود : تکمیل ۱۸۴ طرح نیمه تمام پیشران ،احیاء و فعال سازی ۱۰۲۰ معدن و ۲۵ کارخانه فراوری، حمایت از پروژه‌های دانش‌بنیان، فعال سازی۲۲۰۰ واحد صنعتی در داخل و خارج از شهرک های صنعتی، بخشی از از هدف گذاری وزارت صمت در راستای تحقق اهداف سیاست‌‌های کلی اقتصاد مقاومتی در سال جاری است.

در ادامه این نشست دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، با اشاره به اهمیت جایگاه صنعت معدن و تجارت در اقتصاد کشور توجه ویژه و تمرکز بر اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را یادآور شد و افزود: اهتمام به این سیاست ها، روند اقتصاد ملی به سمت اقتصاد مقاومتی را بهبود و سرعت خواهد بخشید.

 رضایی ارتباط مطلوب بین نهادها و دستگاه‌های اقتصادی و نگاه جامع در تصمیم گیری ها را حلقه مفقوده چرخه صنعت و اقتصاد دانست وگفت اگر صنعت هدفمند طراحی وبرنامه ریزی نشود، آن گاه فعالیت های اصلی مانند کشاورزی، معدن و خدمات بدون ارتباط با صنعت خواهند ماند.

این خبر را هم ببینید:  شاه‌ویسی: تنها مدیران جهادی می‌توانند اقتصاد کشور را سرو سامان دهند

دبیر مجمع افزود : برنامه ریزی بخشی اسیب های جدی به اقتصاد ملی زده است و هدف اقتصاد مقاومتی پایان دادن به این روش های غلط دراداره اقتصاد ملی است. ازطرف دیگر اگر زنجیره تولید و زنجیره ارزش به خوبی در هدف گذاری ها و برنامه ریزی ها مد نظر قرار گیرد فشار هاو تکانه ها باعث بروز چالش هایی که امروز با آن مواجه هستیم نخواهد شد.

در پایان و پس از ارائه دیدگاه های اعضای هیات عالی نظارت مقرر شد گزارش تکمیلی وزارت صمت تهیه و ارائه شود.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *