رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  بررسی طرح جایابی نمایندگان دور دومی مجلس در کمیسیون‌ها، در کمیسیون آیین‌نامه مجلس علی اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: طرح دو فوریتی جایابی نمایندگان دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، در جلسه روز سه‌شنبه هفته جاری […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بررسی طرح جایابی نمایندگان دور دومی مجلس در کمیسیون‌ها، در کمیسیون آیین‌نامه مجلس

علی اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: طرح دو فوریتی جایابی نمایندگان دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، در جلسه روز سه‌شنبه هفته جاری کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این طرح نمایندگان دور دوم که به دلیل عدم برگزاری انتخابات به خاطر شرایط خاص کرونایی در کشور با تأخیر به مجلس راه یافته‌اند هنوز در بحث کمیسیون‌ها بلاتکلیف هستند و کمیسیون‌های آنها مشخص نشده است.

عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در این طرح این تعداد از نمایندگان براساس سابقه و تجربه‌ای که دارند امتیازبندی و در کمیسیون‌ها جایابی می‌شوند.

عنابستانی خاطرنشان کرد: چنانچه سقف کمیسیون برای عضویت نمایندگان پر شده باشد و نماینده‌ای از راه یافتگان در دور دوم انتخابات مجلس واجد شرایط برای آن کمیسیون باشد سقف تعداد آن کمیسیون باز شده و امکان عضویت نماینده در آن فراهم می‌شود.

وی افزود: عضویت نمایندگان دور دومی در کمیسیون‌ها به هیچ وجه براساس علاقه نیست و سوابق کاری و تجربه آنها همانند نمایندگان دور اول انتخابات در عضویت‌شان در کمیسیون‌های مختلف تأثیر دارد. از سوی دیگر نباید به گونه‌ای هم باشد که اگر نماینده‌ای با تأخیر به مجلس راه یافته بخواهد حقش برای عضویت در کمیسیون‌ها ضایع شود.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  کاهش بیش از ۴۰ درصدی مصرف سوخت وسایل نقلیه در اسپانیا

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها