رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  بررسی طرح توزیع و عرضه نفت و فرآورده‌ و تولید رمزارزها در کمیسیون انرژی هادی بیگی‌نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (یکشنبه ۷ دی) اظهار داشت: در این نشست ۲ طرح الزامات اجرایی توزیع و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بررسی طرح توزیع و عرضه نفت و فرآورده‌ و تولید رمزارزها در کمیسیون انرژی

هادی بیگی‌نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (یکشنبه ۷ دی) اظهار داشت: در این نشست ۲ طرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت CNG در کشور و همچنین طرح تأمین ارز با ستفاده از جهش تولید صنعت استخراج رمز ارز در کمیسیون انرژی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی درباره طرح الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت CNG در کشور افزود: تعدادی شرکت خصوصی نفت و فرآورده انرژی را از وزارت نفت تحویل گرفته و در کشور توزیع می‌کنند. 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان معتقدند که چه الزام قانونی وجود دارد که وزارت نفت این کار را انجام دهد ولی مدیران شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کردند که این کار در راستای خصوصی‌سازی صورت گرفته است.

بیگی‌نژاد افزود:‌ شرکت پالایش و پخش اعلام کرده که چون تعداد متصدیان جایگاه‌داران و مسئولان میانی آن و تانکرداران زیاد است بایستی به منظور چابک‌سازی از ظرفیت بخش خصوصی برای این کار استفاده می‌کردند. 

وی خاطرنشان کرد: در نشست امروز کمیسیون انرژی مقرر شد که کمیته نفت این کمیسیون ظرف مدت ۲ هفته موضوع را به صورت دقیق بررسی کرده و گزارش آن را به صحن کمیسیون ارائه داده تا در نهایت تصمیم‌گیری صورت گیرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: در بخش دوم نشست امروز کمیسیون انرژی طرح تأمین ارز با استفاده از جهش تولید صنعت استخراج رمز ارز مورد بررسی قرار گرفت.

این خبر را هم ببینید:  برگزاری جشن میلاد امام رضا در مهدیه امام حسن مجتبی

نماینده ملایر در مجلس با تأکید بر اینکه در کشورمان ظرفیت تولید رمز ارز وجود دارد، گفت: ما می‌توانیم از این پتانسیل در شرایط تحریم برای افزایش درآمد کشور استفاده کنیم.

بیگی‌نژاد خاطرنشان کرد: قرار است برای این کار نیروگاه احداث شده و برق تولیدی آن به افرادی که در زمینه استخراج رمز ارز فعال هستند داده شود و در همین راستا موافقین و مخالفان این طرح و کارشناسان مختلف اجرایی نظرات خود را در این باره مطرح کردند و حتی مخالفین اعلام کردند به دلیل وجود ایرادات جدی به این طرح که قابل رفع نیست نبایستی به این طرح توجهی شود.

وی افزود: کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس قرار شد که مطالب ارائه شده در این باره را جمع‌بندی کرده و پس از برگزاری جلسات متعدد با طراحان و کارشناسان گزارش خود را جهت تصمیم‌گیری به صحن کمیسیون ارسال کنند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها