رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 67 خبر


  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 20 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  بررسی سوالات نماینده سنقر جهت تفحص از استانداری کرمانشاه در کمیسیون شوراها با حضور استاندار علی حدادی سخنگوی کمیسیون‌ امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه‌شنبه یکم مهر) این کمیسیون  اظهار داشت: در نشست امروز این کمیسیون […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بررسی سوالات نماینده سنقر جهت تفحص از استانداری کرمانشاه در کمیسیون شوراها با حضور استاندار

علی حدادی سخنگوی کمیسیون‌ امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه‌شنبه یکم مهر) این کمیسیون  اظهار داشت: در نشست امروز این کمیسیون درخواست حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا نماینده سنقر مبنی بر تحقیق و تفحص از استانداری کرمانشاه مطرح شد و در همین زمینه استاندار کرمانشاه در این کمیسیون حاضر شده و پاسخگوی سوالات مطرح شده از سوی نماینده سنقر بود.

وی افزود: نماینده سنقر سؤالاتی درباره تبعیض در توزیع اعتبارات و بودجه‌ها در این استان را مطرح کرد و خواستار رعایت توازن لازم در این زمینه شد و اعلام کرد که توجهات لازم اقتصادی و عمرانی به سنقر صورت نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون‌ شوراهای مجلس گفت: با آنکه استاندار کرمانشاه پاسخ‌های لازم را مطرح کرد ولی جمع‌بندی این نشست آن شد ظرف ۱۰ روز آینده بررسی میدانی از سوی حجت‌الاسلام حسینی‌کیا نماینده سنقر و مدیران  استانی صورت گیرد و چون حجت‌الاسلام حسینی‌کیا از این پاسخ‌ها قانع نشد توافق شد تا بعد از این مدت تکلیف ارجاع این سؤال به صحن علنی مجلس مشخص شود و در آن صورت وزیر کشور در صحن علنی مجلس پاسخگو خواهد بود.

** مطالبه کمیسیون امور داخلی کشور از سازمان مدیریتی برای ابلاغ آمایش سرزمینی

حدادی درباره دیگر دستور کار این کمیسیون گفت: موضوع آمایش سرزمین در جلسه عصر امروز این کمیسیون هم بحث و بررسی شد. این در حالی است که مطالبه کمیسیون امور داخلی کشور از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ابلاغ به موقع آمایش سرزمینی است. این در حالی است که تاکنون این موضوع محقق نشده است.

وی تصریح کرد: آمایش سرزمینی نقشه راه کشور است و به همین دلیل مدیران سازمان مدیریت در نشست عصر امروز این کمیسیون حضور پیدا کرده و توضیحاتی در این مورد مطرح کردند اما آمایش سرزمینی برای در مورد استان‌ها صورت گیرد تا توزیع اعتبارات عادلانه باشد.

سخنگوی کمیسیون‌ شوراهای مجلس گفت: اگر آمایش سرزمینی در کشور داشته باشیم پهنه‌بندی‌های صنعتی برای دریافت اعتبارات و ارزش‌گذاری بای کشاورزی صورت می‌گیرد. ضمن اینکه اولویت‌بندی در استان‌ها هم باید علمی و پژوهش‌محور باشد.

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها