پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

بررسی تحولات شمالغرب کشور با حضور نمایندگان وزراتخانه‌های کشور، خارجه و دفاع

به گزارش جامعه نیوز:

 بررسی تحولات شمالغرب کشور با حضور نمایندگان وزراتخانه‌های کشور، خارجه و دفاع

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توضیح نشست امروز یکشنبه ۱۱ مهرماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: نشست امروز با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های کشور، امور خارجه و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پیرامون تحولات شمالغرب کشور برگزار شد. نمایندگان درباره این تحولات و همچنین آثار و کارکرد رزمایش «فاتحان خیبر» گزارش کاملی ارایه دادند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: تصمیماتی پس از تحلیل این تحولات گرفته شد که به موجب آن شاهد مدیریت کارآمد در جریان تحولات قفقاز خواهیم بود. مسئولان و نمایندگان در نشست امروز بر تامین منافع ملی، رفع تنش‌ها و محدود کردن فضا برای سوء استفاده قدرت‌های فرامنطقه‌ای به ویژه رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

وی با اشاره به گزارش‌های پیرامون پیام رزمایش فاتحان خیبر، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران دخالت بیگانگان در منطقه قفقاز برای تغییرات ژئوپلتیک را تحمل نمی‌کند. بازیگران منطقه هم از رزمایش جمهوری اسلامی ایران این پیام را دریافت کردند. البته که سیاست جمهوری اسلامی ایران تقویت ارتباط با همه همسایگان از جمله جمهوری آذربایجان است.

وی ادامه داد: حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی در این صحنه ضامن تمامیت ارضی تمامی کشورهای منطقه، همسایه و امنیت آنها خواهد بود، همچنین بسترساز همکاری‌ها و صلح در منطقه است. لذا بر مبنای تصمیمی که امروز گرفته شد، گزارشی برای نهادهای بالادستی از رخدادها تهیه خواهد شد و طبق قانون اساسی در اختیار دستگاه‌هایی که مسئولیت تدوین راهبردها و سیاست‌های کلان خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران مانند شورای عالی امنیت ملی را دارند، قرار خواهد گرفت.

این خبر را هم ببینید:  تصمیمات پشت میزی برای اجرا یا لغو طرح ترافیک/کرونا تهران را ترک کرد؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نمایندگان سایر کمیسیون‌ها به ویژه نمایندگان استان‌های شمال غرب کشور از جمله علی نیکزاد ثمرین نایب رئیس مجلس در این نشست حضور پیدا کردند.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *