رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  برخی ناکارآمدی خود را پشت تحریم‌ها پوشش می‌دهند به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید بیمه ایران در استان کرمان اظهار داشت: مجلس و کمیسیون اقتصادی آمادگی خود را برای حمایت از بیمه اعلام کرده و امروز هم اعلام می‌کنیم ظرفیت و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 برخی ناکارآمدی خود را پشت تحریم‌ها پوشش می‌دهند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید بیمه ایران در استان کرمان اظهار داشت: مجلس و کمیسیون اقتصادی آمادگی خود را برای حمایت از بیمه اعلام کرده و امروز هم اعلام می‌کنیم ظرفیت و توان ما در این کمیسیون در اختیار صنعت بیمه است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تصریح کرد: به فصل الهی از گردنه‌ای که آمریکایی‌ها برای ما ترسیم کرده‌اند مانند گذشته عبور خواهیم کرد چنانچه ایران اسلامی امروز با عزت مسیر خود را دنبال می‌کند.

وی گفت: محیط پیرامونی صنعت بیمه به شدت در حال تغییر است بنابراین یک سری سیاست‌گذاری در خود این صنعت باید رخ دهد.

پورابراهیمی ادامه داد: انتظار ما از بیمه ارشد بخصوص بیمه ایران به عنوان استوانه اصلی است، این راهبردی مهم را بر عهده بگیرد البته همفکری و همراهی بدنه استانی و کارشناسان می‌تواند در این زمینه مفید باشد. 

وی اظهار کرد: حوزه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در صنعت بیمه مدیران ارشد هستند اما نظرات کارشناسی حتما باید در نظر گرفته شود.

پورابراهیمی ادامه داد: البته نگاه علمی و تخصصی و وصل شدن به مراکز علمی و پژوهشی می‌تواند مسیر حرکت را متفاوت کند لذا این رویکرد و نگاه به اینکه تحولات پیرامونی صنعت بیمه باید رصد شود یک ضرورت است.

وی گفت: ما اکنون در پایان برنامه ششم توسعه قرار داریم البته قرار است ما سال اول را از ۱۴۰۱ آغاز کنیم اما پیش‌بینی می‌شود با شرایط موجود این مهم یک سال به تعویق بیفتد و با یک سال تاخیر آغاز شود.

این خبر را هم ببینید:  ۲ گزینه روی میز برای معرفی کشتی‌گیر وزن ۸۷ کیلو/چه کسی سهمیه کشتی را کامل می‌کند؟

وی تاکید کرد: فارع از اینکه برنامه هفتم از چه زمانی آغاز می‌شود باید دید برنامه‌ها صنعت بیمه و شاخص‌های هدف‌گذاری برای برنامه هفتم و خروجی برنامه ششم کجاست؟

وی با بیان اینکه آسیب شناسی مشکلات مبتلا به صنعت بیمه برای ما مهم است، تصریح کرد: باید بررسی شود چرا به هدف‌گذاری‌ها نرسیده‌ایم.

 وی بیان داشت: یکی از اهداف آمریکایی‌ها در کنار آسیب رساندن به تجارت، نفت، بانک مرکزی و نظام بانکی ما حوزه صنعت بیمه است که مورد اصابت قرار داده‌اند.پ

پورابراهیمیادامه داد: اینکه چه اقدامی را در این مسیر انجام دهیم که اثر این موارد را به حداقل برساند و بعضا بتوانیم رویکردی را اتخاذ کنیم که اقتدار و ایجاد فرصت از درون همان تهدید فراهم شود بر عهده صنعت بیمه است.

وی با اشاره به اینکه انتظار ما از این صنعت این است که امروز در روزهای پایانی برنامه ششم باید گزارشی از صنعت بیمه ارائه کنند، گفت: ما نیز در کمیسیون اقتصادی آماده.ایم با محوریت بیمه ایران روسای بیمه معاونت بیمه ها در اقتصاد نیز دعوت کند تا چارچوب مشخصی را برای برنامه راهبردی مد نظر قرار دهید.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بدون برنامه راهبردی و رصد برنامه امکان موفقیت در هیچ رشته.ای وجود ندارد بخصوص در جایی که بخواهد مدیریت ریسک را انجام دهد. 

وی با اشاره به بحث تحریم و مذاکرات اظهار کرد: چند سال اخیر که کشور در بخش مذاکرات درگیر شد هر چند مذاکرات حق ما بود اما گره زدن پل اقتصادی کشور به مذاکرات یک خطای راهبردی است لذا ما باید در درون اقدامات لازم را انجام دهیم ضمن اینکه در بیرون نیز مذاکرات را به عنوان حق مردم پیگیری کنیم.

این خبر را هم ببینید:  افزایش ۲۵ درصدی کرایه تاکسی های فردیس

وی افزود: اگر همه چیز را در سبد مذاکرات خارجی بگذاریم همین می‌شود که امروز در کف جامعه می‌بینیم.

پورابراهیمی با اشاره به نرخ رشد اقتصادی و شاخص های سرمایه‌گذاری و سایر نرخ‌های منفی تصریح کرد: دولت تصور می‌کرد تمام مشکلات اقتصادی کشور در پرتو مذاکرات رفع مشکلات ناشی از تحریم حل می‌شود.

وی افزود: تصور برخی با وعده.های دروغین آمریکایی اروپایی‌ها این بود که مشکلات کشور با مذاکرات حل می‌شود در حالی که می‌توانستیم همزمان با پیگیری مذاکرات روی توانمندی‌های داخلی و اصلاح ساختارها کار کنیم.

پورابراهیمی بیان داشت: اثر حجم نقدینگی بر اقتصاد کشور، اصلاح ساختار نظام بانکی کشور و ناترازی بودجه ارتباطی به تحریم‌ها ندارد اما چرا برخی ناکارآمدی خود را پشت تحریم‌ها پوشش می‌دهند.

وی تاکید کرد: صنعت بیمه باید سندی ارائه کند که اگر این وضعیت ماندگار شد چگونه می‌خواهد نقاط تهدید را به فرصت تبدیل کند.

وی به حضور داعش در منطقه و اقدامات وحشیانه آنها اشاره کرد و گفت: سپهبد شهید سلیمانی این تهدید را به فرصت و اقتدار مسلمانان در منطقه تبدیل کرد لذا در عرصه اقتصادی هم همین موضوع جاری است.

پوربراهیمی تاکید کرد: امروز افرادی که می‌خواهند از اقتصاد ایران تحلیل بدهند باید بر اساس فرض ادامه تحریم‌ها تحلیل ارائه کنند.

وی به موضوع انتقال آب از خلیج فارس به کرمان و مشکلات پیش رو اشاره و تصریح کرد: تحریم در کوتاه مدت می‌تواند مانع و دراز مدت می تواند فرصت باشد. 

وی گفت: توانمندسازی درونی به نوعی خنثی‌سازی تحریم‌ها است و زمانی که آمریکایی‌ها احساس کنند کشور ما در سایه تحریم‌ها به توانمندسازی می‌رسد خودشان تحریم‌ها را بردارند.

این خبر را هم ببینید:  شهرداری شاهین‌شهر در مقابله با سگ‌های ولگرد کوتاهی کرده است

وی گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد حدود ۴۰ درصد از صنایع در بازار سرمایه ما با قیمت‌گذاری دستوری انجام می‌شود یعنی اینکه یک قیمت را بدون نگاه کارشناسی و تخصصی به یک صنعت تحمیل می شود.

وی ادامه داد: اکنون شرایط خودرو ما مانند بلیط بخت آزمایی اجرایی شده است کجای منطق اقتصاد کشور اجازه می‌دهد این مسیر را استمرار بدهیم. 

وی تاکید کرد: اعتقاد دارم یکی از محورهای مهمی که دولت باید تصمیم بگیرد قیمت‌گذاری دستوری در بازار سرمایه کشور است لذا در بازار سرمایه‌ای که ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت دستوری است چگونه می‌توان احیا کرد.

وی گفت: اعتقاد دارم کشور را فقط با نگاه علمی و تخصصی می‌توان ساخت و نگاه‌های سیاسی و رفتار های گروهی، حزبی و باندی ما را از منافع ملی دور می‌کند.

وی تصریح کرد: به فصل الهی از گردنه‌ای که آمریکایی‌ها ترسیم کرده‌اند مانند گذشته عبور خواهیم کرد چنانچه ایران اسلامی امروز با عزت مسیر خود را دنبال می‌کند.

 

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها