پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

برخورد با افراد هتاک به مقدسات در زنجان

به گزارش جامعه نیوز:

 برخورد با افراد هتاک به مقدسات در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، چند روز پیش بود که با آغاز ماه رمضان، کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که حاکی از هتک حرمت چند نفر به ساحت مقدس ائمه و همچنین عبادت در ماه مبارک رمضان بود.

در این کلیپ چند جوان با هتاکی و زنجیر به دست در مقابل مسجد مهدیه زنجان تجمع کرده و با اهانت به مقدسات و تهدید و ارعاب برخی از اعضای هیأت مسجد مهدیه در تلاش برای به هم ریختن نظم عمومی منطقه بودند که در نهایت با بسته شدن درب مسجد موضوع به پایان رسید.

بهلول حبیبی زنجانی یکی از اعضای هیأت مسجد مهدیه زنجان حاضر در محل واقعه گفت: با آغاز ماه رمضان چند تن از اعضای هیأت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسجد برای پیگیری امور هیأت حضور داشتند که ناگهان با رفتار شنیع چند نفر به سردگی یک نفر مواجه شدند.

وی تصریح کرد: افرادی که قصد اهانت به مقدسات را داشتد در مقابل مسجد تجمع کرده بودند، زنجیر به دست به سمت هیأتی‌ها حمله‌ور شده و همزمان یکی از آنها از این کار فیلم می‌گرفت.

عضو هیأت مسجد مهدیه زنجان با اشاره به اینکه اعضای هیأت برای حفظ حرمت مسجد درب آن را بسته و بدون بحث با این افراد محل را ترک کردند، گفت: با این حال اشخاصی که در این محل حضور داشتند با هتاکی و الفاظ رکیک سعی به ادامه مشاجره داشتند.

وی با بیان اینکه این افراد در حالی که از وضعیت کرونا گلایه می‌کردند خود اصلا به پروتکل‌های بهداشتی توجهی نداشتند و حتی ماسک هم به صورت نداشتند.

این خبر را هم ببینید:  تجلیل از خیرین و گروه‌های جهادی بسیج عشایری استان

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان نیز در این باره به خبرنگار فارس گفت: افرادی که در این کلیپ قصد اهانت و به هم ریختن نظم عمومی را داشتند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

جعفر رحمتی گفت: نیروی انتظامی با افرادی که قصد اهانت و توهین به مقدسات را داشته باشند، برخورد می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب زنجان نیز ضمن اشاره به دستگیری فراد اهانت کننده به مقدسات افزود: قطعا دستگاه قضایی در برخورد با اینگونه افراد بدون اغماض برخورد می‌کند.

حجت‌الاسلام کرمی با اطمینان خاطر دستگاه قضایی به مردم در برخورد با فرد هتاک گفت: ضمنا از شهروندان تقاضا داریم با توجه به ورود قاطع مراجع قضایی و انتظامی ضمن حفظ وحدت و همبستگی با جلوگیری از واکنش‌های مخلّ نظم عمومی خدمتگزاران خویش را در مراجع قانونی یاری کنند.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق/ر


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *