رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  برخورداری ۵۲۰ منزل مسکونی از سامانه‎های خورشیدی به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حمیدرضا جلایر با بیان اینکه شهرستان‌های فسا با ۷۴، لار با ۴۸ و نی ریز با ۴۶ سامانه، برترین شهرستان ها در نصب سامانه‌های خورشیدی در سطح استان هستند، افزود: استان فارس از نظر تابش خورشید دارای شرایط […]

به گزارش جامعه نیوز:

 برخورداری ۵۲۰ منزل مسکونی از سامانه‎های خورشیدی

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حمیدرضا جلایر با بیان اینکه شهرستان‌های فسا با ۷۴، لار با ۴۸ و نی ریز با ۴۶ سامانه، برترین شهرستان ها در نصب سامانه‌های خورشیدی در سطح استان هستند، افزود: استان فارس از نظر تابش خورشید دارای شرایط بسیار خوبی در ایران و جهان است، به طوری که می توان به ازای هر مترمربع، معادل ۲ هزار و ۲۰۰ کیلو وات ساعت برق خورشیدی در طول سال تولید کرد .

وی با بیان اینکه هر سرمایه گذاری که نیروگاهش از تولید داخل باشد، وزارت نیرو ۳۰ درصد برق این سرمایه گذاران را گران‌تر خریداری می‌کند، ادامه داد: پنل‌های خورشیدی برق خود را به شبکه سراسری ارائه می‌دهند و وزارت نیرو این برق را خریداری می‌کند.

جلایر، پنل‌های خورشیدی را جایگزینی مناسب برای سوخت‌های فسیلی عنوان کرد و گفت : با تولید هر کیلو وات ساعت انرژی خورشیدی می‌توان از انتشار یک تن دی‌اکسیدکربن جلوگیری کرد که در واقع پاکی این نیروگاه‌ها معادل ۴۶ درخت هشت ساله کار آیی دارد.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق فارس نیز هزینه هر پنل خورشیدی را ۱۶ میلیون تومان به ازای هر کیلو وات عنوان کرد و گفت: این پنل ها در پشت بام منازل مسکونی و تجاری، سوله‌های صنعتی و مزارع کشاورزی دارای انشعاب برق می توانند نصب و راه اندازی شوند.

اسماعیل خاتمی ادامه داد: با استفاده از طرح‌های حمایتی دولت که شامل عقد قرارداد خرید تضمینی ۲۰ ساله و همچنین اعطای تسهیلات با کارمزد ۴ درصد و اقساط ۱۲ ماه است پس از اتصال سامانه به شبکه برق کشور هر دو ماه، یک بار صورت حساب تولید برق صادر و به حساب مشترکان و سرمایه گذاران واریز می گردد.

این خبر را هم ببینید:  باقری : دخترکانِ مدرسه‌ کابل به صفرمطلق رسیدند

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۱۱۴ نیروگاه مختص مشترکان در زیر مجموعه شرکت توزیع نیروی  برق استان فارس به شبکه برق متصل شده است، بیان کرد: تمام مراحل ثبت نام و عقد قرارداد الکترونیکی با مراجعه به سایت شرکت توزیع نیروی برق استان فارس انجام می‌شود.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، منبع انرژی پاک، دسترسی آسان، عدم ایجاد آلودگی صوتی و حمایت ازسوی دولت را از جمله مزیتهای پنل های خورشیدی برشمرد و تصریح کرد: این پنل ها طول عمر مفید ۲۰ ساله داشته و با شستشوی حداقل ماهی یک بار، می توان بازدهی آنان را افزایش داد.

انتهای پیام/س


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها