رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  برجام موجب شد هم چرخ اقتصاد نچرخد و هم سانتریفیوژها/ درخواست برای رد لوایح FATF سجاد فخرایی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور درباره FATF گفت: وقتی آمریکا و کشورهای تروئیکای اروپایی تحریم هایشان را لغو نکردند برای چه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 برجام موجب شد هم چرخ اقتصاد نچرخد و هم سانتریفیوژها/ درخواست برای رد لوایح FATF

سجاد فخرایی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور درباره FATF گفت: وقتی آمریکا و کشورهای تروئیکای اروپایی تحریم هایشان را لغو نکردند برای چه جمهوری اسلامی باید به این لایحه استعماری تن دهد.

این دانشجوی کارشناسی ارشد روزنامه نگاری ادامه داد: از مجمع تشخیص مصلحت نظام می خواهیم با اقدامی کارشناسانه در جهت حفظ منافع کشور و مردم گامی مؤثر در رد همکاری با FATF برداشته و ریل گذاری مناسبی برای تقویت بنیه اقتصادی با تکیه بر توان داخل داشته باشد.

فخرایی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید از سال ۱۳۹۲و از ابتدای مسیر حرکتش به بهانه‌ ایجاد گشایش های اقتصادی و بهبود اوضاع معیشتی مردم، به گونه ای کاهش تورم و گرانی را به مذاکره با غرب گره زد که گویا تنها راه علاج اقتصاد کشور بستن با کدخدا است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر خود چندین بار تاکید فرمودند که کشورهای غربی باید تحریم ها را لغو کنند و ما هم سپس باید راستی آزمایی کنیم، تا اینکه به تعهدات برجام عمل کنیم و این حرف قطعی ماست.

وی تصریح کرد: در این مدت شاهد آن بوده ایم که کشورهای غربی به تعهدات خود پایبند نبوده اند، با این حال چرا ما باید بار دیگر به طرف مقابل‌مان اعتماد کنیم و به این لایحه استعماری تن دهیم؟

فخرایی گفت: با تصویب این لوایح با دستان خودمان و با بی تدبیری و شاید نفوذ در قوه تصمیم‌گیر و تصمیم ساز می خواهیم اسرار اقتصادی و تجاری خود را در اختیار دشمن قرار دهیم و این مصداق بارز قاعده « صد عن سبیل الله» است.

این خبر را هم ببینید:  برپایی شام غریبان‌ در کنار کادر درمان توسط خادمان یک امامزاده +تصاویر

وی افزود: چرا سابقه کشورهای غربی در معاهده برجام برای مسئولین درس عبرت نمی شود؟ خساراتی که باعث شد هم چرخ زندگی مردم نچرخد و هم چرخ سانتریفیوژها از کار بیافتد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما یادآور شد: FATF که در واقع افشای به روز و رسمی  اطلاعات تجاری و اقتصادی کشور است نه تنها باعث جلوگیری از تحریم ها نمی شود بلکه باعث افزایش تحریم ها و شناسایی صادرات، واردات، تبادلات مالی و تجاری ایران با دیگر کشور هاست راه را برای تحریم بیشتر باز می کند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها