پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

برای تامین کالاهای اساسی در نیمه دوم سال ۸ میلیارد دلار اعتبار نیاز داریم

به گزارش جامعه نیوز:

 برای تامین کالاهای اساسی در نیمه دوم سال ۸ میلیارد دلار اعتبار نیاز داریم

احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: برای تامین کالاهای اساسی در ۶ ماهه دوم امسال نیازمند ۸ میلیارد دلار اعتبار هستیم تا روند فعلی در بحث تامین کالاهای اساسی حفظ شود.

وی با بیان اینکه روند تامین کالاهای اساسی به شیوه فعلی ظالمانه است افزود: با این شیوه بیشتر به رانت و مافیا کمک می‌شود تا به مردم.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در یک مرحله برای تامین گندم کشور در ۶ ماهه دوم نیازمند ۲ میلیارد دلار اعتبار هستیم؛ چرا که کشور در سال جاری گرفتار خشکسالی بوده و تولید گندم در شرایط مناسبی قرار نداشته و ما در شرایط فعلی برای تامین ۸ میلیون تن گندم نیازمند ۲ میلیارد دلار اعتبار هستیم.

علیرضا بیگی خاطرنشان کرد: این همان شکری است که ما بابت خرید آن ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده‌ایم و شکر کیلویی ۱۶ هزار تومان معنی ندارد.

وی افزود: فقدان کنترل و نظارت باعث شده تا ثروت بادآورده‌ای برای واردکنندگان ایجاد شود و مابه‌التفاوت دلار ۴۲۰۰ تومانی با دلار ۳۰ هزار تومانی به جیب این واردکنندگان می‌رود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایط موجود هر گونه دستکاری قیمت در اقلام اساسی مورد نیاز مردم مثل روغن، گوشت، شکر و برنج و امثال آن تبعات وحشتناک در گروه‌های ضعیف جامعه خواهد داشت. ما نمی‌توانیم افزایش قیمت‌ها را انجام دهیم بدون آنکه جایگزینی برای مردم داشته باشیم تا بتوانند زندگی‌شان را اداره کنند.

این خبر را هم ببینید:  قراردادهای فوتبالیست‌ها زیر ذره‌بین سازمان بازرسی

علیرضا بیگی خاطرنشان کرد: این موضوع ضرورت انجام یک عمل جراحی قوی را بیش از پیش در بحث اقتصادی کشور خاطرنشان می‌کند و اگر این جراحی اقتصادی صورت نگیرد فرسایش و روزمرگی کشور را از پا درخواهد آورد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *