پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
برآیند افول آمریکا در منطقه بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکایی نمایان شد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

برآیند افول آمریکا در منطقه بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکایی نمایان شد

به گزارش جامعه نیوز:

 برآیند افول آمریکا در منطقه بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکایی نمایان شد

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اولین سالگرد ساقط شدن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس توسط سپاه، اظهار داشت‌: در طول ۴۱ سالی که روند انقلاب طی شده اگر بخواهیم در دوره‌های مختلف این زمان را تقسیم کنیم متوجه خواهیم شد که کارهای ابتدایی سپاه مربوط به خنثی‌سازی توطئه‌ها و تهدیدهای داخلی بوده است که برای تثبیت انقلاب نیاز بود که انجام شود؛‌ فتنه‌های مربوط به شمال غرب و جنگل‌های شمال ایران بخش‌هایی از این موضوع است.

**سپاه عقبه مردمی بسیار بالایی در منطقه و فرامنطقه دارد 

وی افزود: وقتی هم به دوران هشت سال دفاع مقدس رسیدیم سپاه به دنبال پاسخگویی به تهدیدات دشمن بود و با توجه به اینکه در آن دوران ظرفیت کمی بعد از تشکیل سپاه وجود داشت اما از عقبه مردمی بسیار بالایی برخوردار بود که متکی به نیروهای انقلابی بود. ضمن اینکه ظرفیت بسیج هم توانست به این موضوع کمک زیادی کند و عملاً نقشه دشمن که برای براندازی نظام بود، خنثی شد.

13990328000425 Test NewPhotoFree - برآیند افول آمریکا در منطقه بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکایی نمایان شد

 

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از دهه اول انقلاب که دوران تثبیت بود ما شاهد رویکرد دیگر سپاه در دیگر ابعاد بودیم و عملاً سپاه وارد دوران سازندگی شد و توانست بخش‌های مختلف کشور را بازسازی کند ضمن اینکه آسیب‌های ناشی از جنگ و مشکلات رخ داده در دوران هشت سال دفاع مقدس هم سپاه با استفاده از ظرفیت خود توانست آنها را سامان بخشد.

**ساخت پهپاد، هواپیما و پرتاب ماهواره به فضا بخشی از برنامه‌های سپاه برای توسعه ایران

نظری خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران در طول ۲ دهه اخیر علاوه بر اینکه مشغول اقدامات عمرانی و سازندگی و توسعه و پیشرفت کشور بوده، باید موضوعاتی امنیتی را هم دنبال کرده و فشارهای اقتصادی و تحریمی دشمنان را هم خنثی کند. 

13990328000424 Test NewPhotoFree - برآیند افول آمریکا در منطقه بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکایی نمایان شد

وی با اشاره به اقدامات سپاه در خنثی‌سازی توطئه‌ها و تحریم فلج‌کننده کشورمان از سوی دشمنان گفت: ورود سپاه در احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس منجر به خنثی شدن تحریم جمهوری اسلامی در واردات بنزین شد که در نوع خود کار بسیار بزرگ و بی‌نظیری است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اقدامات سپاه در ساخت پهپاد، هواپیما و پرتاب ماهواره به فضا بخشی از برنامه‌های سپاه برای توسعه و پیشرفت کشور است.

**انتقال فناوری‌های دفاعی، پهپادی و موشکی به محور مقاومت در منطقه

نظری با اشاره به اقدامات برون‌مرزی سپاه برای ارتقای دفاعی جمهوری اسلامی، گفت: مجاهدت سبزپوشان سپاه برای نابود کردن داعش در کشورهای عراق و سوریه؛ همچنین انتقال فناوری دفاعی و پهپادی و موشک‌های دوربرد توانست کار را به جایی برساند که آغازگران جنگ در منطقه شکست بخورند.

13990328000428 Test NewPhotoFree - برآیند افول آمریکا در منطقه بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکایی نمایان شد

 

این خبر را هم ببینید:  تحلیل وقایع مهم داخلی و بین‌المللی از نگاه رهبر انقلاب منتشر شد

وی افزود: در طول‌ سال‌های اخیر مواجهه و مقابله مستقیم با آمریکا با توجه به اینکه وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران شده بودند صورت گرفت و پهپاد ایالات متحده آمریکا وارد فضای سرزمینی ایران شده بود که بعد از اعلام اخطار فرزندان سپاهی آن را ساقط کردند.

** سپاه به آمریکا ثابت کرد یکی بزند ۱۰ تا می‌خورد

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقیف دزدانه نفتکش ایرانی از سوی انگلیس، تصریح کرد: نیروهای سپاه پاسداران در مقابله با این اقدام آنها نفتکش انگلیسی را مقتدرانه توقیف کردند و در نهایت آنها مجبور شدند ضمن عذرخواهی از کشور و ملت ایران نفتکش ما را آزاد کنند.

13990328000427 Test NewPhotoFree - برآیند افول آمریکا در منطقه بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکایی نمایان شد

 

نظری گفت: سپاه به آمریکایی‌ها و هم‌پیمانانش ثابت کرده که طبق فرمایش مقام معظم رهبری دوران بزن و در رو تمام شده و به همین دلیل خود را از لحاظ علمی، فناوری و تجهیزاتی کاملاً آماده کرده است و آنها می‌دانند اگر یکی بزنند قطعاً ۱۰ تا خواهند خورد به همین دلیل دشمنان شب و روز وحشت دارند.

**ایالات متحده آمریکا روز به روز در حال افول است

وی افزود: برآیند افول آمریکا در منطقه بعد از ساقط کردن پهپاد آمریکا کاملاً نمایان است ضمن اینکه در مسائل جنگ اقتصادی هم سپاه در کنار همه بخش‌های مختلف کشور نشان داده که تحریم‌ها را به زانو درخواهیم آورد و شکست خوردن طرح تحریم فلج‌کننده ایران با به آنان نشان خواهیم داد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل داخلی آمریکا و اقدامات نژادپرستانه حاکمان این کشور و بی‌عدالتی موجود در آن جامعه، گفت: اتفاقات اخیر در آمریکا نشان داد که دولت آمریکا قادر به برپایی عدالت و حمایت از مردمش نیست و آنها حتی در درون کشور خود قادر به مدیریت ویروس کرونا نیستند.  همچنین مسائل مربوط به تبعیض نژاد هم نشان داد که توان مدیریت این موضوع را هم ندارند و عملاً ایالات متحده آمریکا روز به روز در حال افول است.

انتهای پیام/