رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 39 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April
13980704000259 Test PhotoN
قالیباف در برنامه دست خط به میزان بدهکاری شهرداری پاسخ داد.

بدهکاری قالیباف در شهرداری تهران چقدر است؟

قالیباف ضمن پاسخ به ادعای بدهکار بودن شهرداری گفت: زمانی که داشتند بودجه سال ۹۷ را می‌دادند بدهی‌ای که در سال ۹۶ برای سال ۹۷ نوشتند، ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود.

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس ۹۸ در اسفند ماه، تخریب رقبا برای اصلاح طلبان و سایر جناح های غیر همسو، رخدادی‌ست که بسیاری از آن سخن گفته بودند. آن هم در شرایطی که قوای مجریه و مقننه و شوراهای شهر به طور کامل دست اصلاح طلبان است و انتقادات زیادی متوجه آنها شده و بسیاری از کارشناسان معتقدند آنها نتوانستند هیچ یک از کارهای رقیب خود را در کم‌ترین سطح ممکن  اجرایی و یا حتی توقعات جناح خود را برآورده سازند.

چندی پیش محمدباقر قالیباف در برنامه دست خط شبکه پنج سیما درباره میزان بدهی‌ شهرداری تهران صحبت کرد و گفت: «در همین برنامه شما از حناچی پرسیدید بدهی شهرداری چقدر است؟ او گفت ۵۲ هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری است، بعد از آن به شورای شهر یک نامه نوشتند که بدهی شهرداری ۶۲ هزارمیلیاردتومان است. من می‌گویم در این سه ماه ۱۰ هزارمیلیارد از کجا پیدا شد؟»

قالیباف ادامه داد: «زمانی که داشتند بودجه سال ۹۷ را می‌دادند بدهی که در سال ۹۶ برای سال ۹۷ نوشتند که در مدیریت همین شورا نیز بوده، ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.»

وی افزود: « زمان مدیریت ما شورای شهر تصویب کرد مجموعه شهروند و مجموعه شهر آفتاب را به بانک شهر بدهیم کارشناسی و قیمت گذاری کردند و تصویب شد که این دو مجموعه به بانک هر واگذار شود بنابراین ۷ هزار میلیارد از آن ۲۳ هزار میلیارد کسر و ۱۶ هزارمیلیارد تومان شد. از این ۱۶ هزارمیلیارد بدهی، ما ۱۴ هزارمیلیارد تومان از دولت طلبکار بودیم و ۱ میلیارد دلار هم اگر یادتان باشد مجلس تصویب کرد که در دوره دولت دهم به ما ندادند.»

این خبر را هم ببینید:  اعتبارنامه تاجگردون و حواشی آن

قالیباف گفت: «اشاره کردند که بودجه سال گذشته شهرداری ۱۹ هزارمیلیارد تومان بوده و تحقق هم پیدا کرده است،‌ روزی که ما از شهرداری خداحافظی کردیم بیشترین بودجه در دوره مدیریت ما ۱۷ هزارمیلیارد تومان بوده است، من می‌گویم چطور ما با ۱۷ هزار میلیارد تومان آن فعالیت ها را انجام می‌دادیم اما شما با ۱۹ هزار میلیارد تومان،‌ بودجه تان هم تحقق پیدا کرده چرا فعالیتی انجام نمی‌دهید؟»

انتهای پیام/

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها