رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  بخش کشاورزی تاب آوری کشور را در تحریم افزایش داد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، کاظم خاوازی وزیر جهادکشاورزی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه گزارش خود درباره عملکرد وزارت جهاد کشاورزی گفت: در اسناد بالادستی تاکید بسیاری به کشاورزی شده است، از این رو لازم است […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بخش کشاورزی تاب آوری کشور را در تحریم افزایش داد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، کاظم خاوازی وزیر جهادکشاورزی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه گزارش خود درباره عملکرد وزارت جهاد کشاورزی گفت: در اسناد بالادستی تاکید بسیاری به کشاورزی شده است، از این رو لازم است آماری از فعالیت های وزارتخانه ارائه دهم.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه عنوان کرد: اگر بخش های پسین و پیشین سهم بخش کشاورزی را در نظر بگیریم، رشد افزوده تولید ناخالص ملی ۳۲.۵ درصد خواهد شد.

خاوازی در ادامه به میزان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اشاره و تصریح کرد: در سال‌های اخیر حداکثر سرمایه گذاری در کشاورزی بیش از ۵ درصد اتفاق نیفتاد، این در حالی است که در بخش کشاورزی مهمترین سیاست ارتقای امنیت کشاورزی، حضور پایدار تولیدکنندگان در چرخه تولید و افزایش درآمد و مثبت کردن تراز غذایی کشور است.

وی افزود: در بخش کشاورزی ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بهره بردار داریم که سهم آنها از ارزش افزوده تولید ناخالص ملی ۸ درصد و بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته فشارهایی روی کشور وجود داشت، از سوی دیگر نتوانستیم درآمد نفتی داشته باشیم، با این حال بخش کشاورزی نشان داد در شرایط تحریم می تواند رشد اقتصادی کشور را مثبت و تاب آوری کشور در مقابل تحریم ها را افزایش دهد.

ادامه دارد..


این خبر را هم ببینید:  رفع اشکالات شبکه «شاد» از مهر/ از زحمت و رنج معلمان در استفاده از «شاد» آگاهیم

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها