پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

بحران معیشت عشایر با فقر بارش در استان یزد /دشواری تأمین علوفه برای دام

به گزارش جامعه نیوز:

 بحران معیشت عشایر با فقر بارش در استان یزد /دشواری تأمین علوفه برای دام

 با نزدیک شدن به فصل تابستان، نگرانی مردم مناطق ییلاقی استان یزد از کمبود آب آشامیدنی و آب مورد نیاز دام‌ها بیشتر می‌شود و علی رغم پیگیری‌های انجام شده، اهالی این مناطق همچنان منتظر تصمیم مسئولان و اتخاذ راهکارهایی برای خروج از این وضعیت هستند.

حسن زارع، رئیس اداره امور عشایر یزد در این باره به خبرنگار خبرگزاری فارس در این استان اظهار کرد: کمبود بارش در مناطق ییلاقی و رویش کم علوفه در مراتع استان، دامداران را مجبور به استفاده از علوفه دستی کرده که این اقدام برای عشایران هزینه بردار است.

وی افزود: پوشش فقیر مراتع و در نتیجه ضعیف شدن دام‌ها باعث  شده تا شیوع انواع بیماری بین دام‌ها بیشتر و در نهایت منجر به افزایش مرگ و میر بین دام‌ها شود.

رئیس اداره امور عشایر استان یزد تصریح کرد: برای جبران خسارت‌های وارد شده بر عشایران، سازمان امور عشایر استان چندین نامه به ستاد بحران وسازمان امور عشایر کشور جهت پرداخت مساعدت، تهسیلات و همچنین تهیه علوفه ارسال کرده و درحال پیگیری این مهم است.

زارع با بیان این‌که در حال حاضر مشکلی در تامین آب عشایر استان یزد وجود ندارد، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده در خصوص تامین اعتبار و تجهیز ناوگان، آبرسانی به مناطق روستایی به موقع انجام می‌شود.

وی در پایان در مورد کارت تردد خودروهای حامل دام‌ خاطرنشان کرد: خوشبختانه کارت تردد در هر شهرستان صادر و با توجه به این‌که از این پس خدمات به عشایران صرفا با کارت تردد انجام می شود، از عشایران خواهشمندیم هرچه سریع تر برای دریافت این کارت اقدام کنند. 

این خبر را هم ببینید:  ممنوعیت‌های محورهای شمال براساس رنگ‌بندی کرونایی

انتهای پیام/ز


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *