پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

باید ۵ میلیارد دلار درآمد سالیانه دولت ایران از رمزارزها باشد

به گزارش جامعه نیوز:

 باید ۵ میلیارد دلار درآمد سالیانه دولت ایران از رمزارزها باشد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۴ شهریور)‌در جلسه علنی مجلس و بعد از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی درباره بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان‌روا و مبادلات داخلی آن در موافقت  اظهار داشت: متأسفانه تنزل ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم تبدیل به مسأله جدی حوزه اقتصادی کشور شده و رهبر معظم انقلاب هم خواستار اصلاح خطوط اصلی اقتصاد از مجلس شدند.

وی افزود: اقتصاد ایران زمانی  می‌تواند در بازار دلار و ارزهای رایج عرض اندام کند که بتواند از مسیرهای مختلف و متنوع نیازهایش را تأمین کند که یکی از این مسیرها رمزارزها است. البته با این کار باید پول ملی را تقویت کنیم.

نماینده سبزوار در مجلس تصریح کرد:‌ باید شیوه مواجه ما برای ارتقاء اقتصادمان عالمانه و هوشیارانه باشد و خارج از محاسبات و تسلط ساختار جهانی و نظارت آنها کار کنیم تا بتوانیم از تحریم‌ها عبور کرده و از رمزارزها به عنوان ابزار استفاده کنیم نه پول.

وی گفت: مردم کشورمان باید با آگاهی و آموزش لازم به عرصه رمزارزها ورود کنند ضمن اینکه حاکمیت هم نیازمند شفافیت رفتار، درآمدها و هزینه‌های این موضوع است.

محبی‌نجم‌آبادی گفت: تأخیر در قانون‌مندسازی و تعریف ساختار رمزارزها به هیچ وجه درست نیست و باید خیلی سریع شفافیت را در این موضوع زیاد کنیم. ضمن اینکه ورود به این میدان قانونی روشن و متولی مشخصی می‌خواهد تا رمزارزهای غیرمجاز را محدود کرده و اجازه ندهیم غیرقانونی‌ها فعالیت کنند.

این خبر را هم ببینید:  مهری: باخت به ذوب‌آهن را در دربی جبران می‌کنیم/ کمالوند نقش فنی مهمی در تیم داشت

وی گفت: نیازمند نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پنل‌های خورشیدی هستیم که در بسیاری از مناطق مرزی عالی‌ترین زاویه تابش وجود دارد که آنها می‌توانند در کنار مزارع رمزارز مشکل محرومیت و اشتغال آنجا را حل کنند.

نماینده سبزوار در مجلس تصریح کرد:‌درآمد ایران از رمزارزها می‌تواند تا سقف ۵ میلیارد دلار باشد البته به شرط اینکه قانون مدون و دقیق در این باره داشته باشیم.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *