رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 56 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

به گزارش جامعه نیوز:  باید کمک کنیم جوانان اروپایی و مردم غرب آئین اسلام را از منابع اصلی فرا بگیرند به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمدعلی مومنی‌ها معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در نشست «چرایی اسلام ستیزی در غرب» که به همت مجمع بین المللی اساتید مسلمان برگزار شد، گفت: بعد از […]

به گزارش جامعه نیوز:

 باید کمک کنیم جوانان اروپایی و مردم غرب آئین اسلام را از منابع اصلی فرا بگیرند

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمدعلی مومنی‌ها معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در نشست «چرایی اسلام ستیزی در غرب» که به همت مجمع بین المللی اساتید مسلمان برگزار شد، گفت: بعد از رحلت نبی مکرم اسلام و با آغاز فتوحات اسلامی در زمان خلیفه دوم، ما شاهد هستیم که شام و مصر توسط سپاهیان اسلام فتح می‌شود و نکته مهم این است که غرب علاوه بر شکست نظامی از اسلام، دچار یک شکست ایدئولوژیک از مکتب اسلام می‌شود.

وی افزود: در سالهای بعد با فتح آندلس، گسترش و نفوذ اسلام خیلی بیشتر می‌شود. با فتح اندلس، صدها هزار نفر به دین اسلام گرایش پیدا می کنند. لذا می‌بینیم که از همان زمان، مواجهه سخت غرب با اسلام، گذشته تلخی دارد و ماحصل همه این شکست‌ها، چه در فضای نظامی چه در فضای ایدئولوژی، جنگ‌های صلیبی است. غربی‌ها افتخار می‌کردند در شهرهایی که جنگهای صلیبی رخ می‌داد، از خون مسلمانان و از خون سپاهیان اسلام، جوی‌های خون راه انداختند.

فومنی ها ادامه داد: بنابراین غرب از زمان گذشته، هر زمانی که دچار تضعیف بوده، دست به اهانت و مواجهه سخت زده است. منابع غربی نوشته اند که کلیسای آن زمان در اندلس، جوانان مسیحی را تحریک می‌کرد که در شهرهای اسلامی، اهانت به مقدسات بکنند.

وی اظهار داشت: غرب قطعاً از زمانی که انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید، احساس خطر بیشتری کرد که این فضا قرار است تقویت بشود. لذا ما شاهد اقدامات مشابه اسلام هراسانه و اسلام ستیزانه هستیم که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، جان تازه‌ای گرفته و به شدت مضاعف شده و مصداق‌های زیادی داشته است.

این خبر را هم ببینید:  زندیان: پشت مردم از تورم و گرانی و کاهش ارزش پول ملی خم شده است

فومنی ها تاکید کرد: امروز اگر بخواهیم مهمترین دلیل برای افزایش اسلام ستیزی در غرب را اعلام بکنیم، این است که در سایه تبلیغات رسانه‌ای که در غرب، علیه دین اسلام وجود دارد، اطلاعات نادرست بیان می شود.

وی گفت: راهبردی که رهبر معظم انقلاب در چند سال پیش در نامه ای به جوانان اروپایی و امریکایی داشتند، بهترین و کاربردی‌ترین راهبرد است و ما باید به سمت و سویی برویم که کمک کنیم، جوانان اروپایی و مردم غرب آیین اسلام را از منابع اصلی فرا بگیرند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها