رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۲۹ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 11 May

به گزارش جامعه نیوز:  باید زمان بررسی نوبت دوم بودجه در مجلس را کاهش دهیم/ ۱۰ روز برای بررسی کافی است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام  محمدحسین حسین زاده بحرینی رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه ۲۰ بهمن) طراح طرح الحاق یک بند به قانون آیین نامه داخلی مجلس […]

به گزارش جامعه نیوز:

 باید زمان بررسی نوبت دوم بودجه در مجلس را کاهش دهیم/ ۱۰ روز برای بررسی کافی است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام  محمدحسین حسین زاده بحرینی رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه ۲۰ بهمن) طراح طرح الحاق یک بند به قانون آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: بایستی برای مشکلی که سالجاری در موضوع لایحه بودجه ایجاد شده چاره‌اندیشی کنیم تا از فرصت به درستی استفاده کرده و مشکل را برای کشور کاهش دهیم ضمن اینکه ​بودجه سال آینده که سال حساسی است نباید به مشکل برنخورد. 

وی در توضیح بیشتر افزود: کلیات لایحه بودجه با وجود تصویب در کمیسیون تلفیق بودجه رأی لازم را در صحن علنی کسب نکرد و رد شد. دولت ابتدا از قبول ارجاع لایحه به مجلس خودداری کرد اما در نهایت پذیرفت که لایحه را با اصلاحات به مجلس تقدیم کند.

رئیس کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس تصریح کرد: این سوال وجود دارد لایحه جدیدی که دولت وعده آن را داده چگونه در مجلس بررسی شود؟ تفسیر هیأت رئیسه از آیین‌نامه کنونی مجلس این است که لایحه مذکور به عنوان مورد جدید تلقی شود و مانند لایحه اول بودجه ترتیبات ۴۵ روزه را طی کند تا به صحن علنی برسد.

حسین‌زاده بحرینی اظهار داشت: اگر دولت لایحه را تقدیم کند ما به لحاظ زمانی نمی‌توانیم ترتیبات ۴۵ روزه را طی کنیم بنابراین می‌خواهیم آیین‌نامه را به گونه‌ای بازنگری کنیم که در نوبت دوم بررسی لایحه بودجه ترتیبات ۴۵ روزه نیاز نباشد و این ترتیبات صرفاً برای لایحه‌ای در نظر گرفته شود که ۱۵ آذر تقدیم مجلس شده باشد.

این خبر را هم ببینید:  دولت باید از مهر به مشمولان طرح تأمین کالاهای اساسی یارانه دهد و تأخیر تصویب آن مهم نیست

نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: اگر بازه زمانی لازم برای طی کردن ترتیبات ۴۵ روزه وجود نداشته باشد، ترتیبات ۱۰ روزه‌ای پیش‌بینی شده که حقوق نمایندگان نیز در آن لحاظ شده، این ترتیبات با قید دو فوریت ارائه شده است تا ظرف ۷۲ ساعت در کمیسیون آیین‌نامه بررسی و برای تصویب به صحن علنی ارجاع شود.

وی گفت: برخی نمایندگان خواستار اصلاح موارد دیگری در آیین‌نامه از جمله عدم صراحت به تصویب گذاشتن کلیات و یا گزارش کمیسیون لایحه بودجه را مطرح می‌کنند که این حق برای آنها وجود دارد تا در کمیسیون پیشنهادات خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها