رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 1 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  باید از سرمایه‌های خرد مردم که وارد بورس شده حمایت کرد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری  فارس، حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی نایب رئیس اقتصادی کمیسیون مجلس امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریور) ماه طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس با اشاره به وضعیت بازار بورس و افت و کاهش شاخص‌های این بازار […]

به گزارش جامعه نیوز:

 باید از سرمایه‌های خرد مردم که وارد بورس شده حمایت کرد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری  فارس، حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی نایب رئیس اقتصادی کمیسیون مجلس امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریور) ماه طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس با اشاره به وضعیت بازار بورس و افت و کاهش شاخص‌های این بازار اظهار داشت: بورس اگر برای هدایت نقدینگی در راستای تولید و فعالیت‌های مولد باشد خوب و مطلوب است.

وی با اشاره به مصاحبه چند روز پیش خود در مورد بورس و انتقاد از این بازار سرمایه و پوشش آن در رسانه‌های معاند گفت: می‌گویند صحبت‌های شما سبب شده تا «من و تو» به این مسأله بپردازد من می‌گویم که «من و شما» هم اگر به این مسأله بپردازند مهم نیست. ما نمایندگان انقلابی طرف مردم را می‌گیریم نه دولت و دولت می‌باید از سرمایه‌های خرد مردم که وارد بورس شده  حمایت می‌کرد.

موسوی تصریح کرد: یک طلبه روحانی از مشهد به من زنگ زده و می‌گوید آقای موسوی ما دو ماه پیش خانه و زرآلات را فروختیم به قیمت یک میلیارد تومان و وارد بورس کردیم اما اکنون ارزش آن به ۱۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است. بسیاری از مردم گوشواره گوش و ماشین زیر پایشان را فروخته‌اند و وارد بورس کرده‌اند اما ارزش آن کاهش یافته است.

نایب رئیس اقتصادی کمیسیون مجلس با تأکید بر اینکه از مال مردم باید مراقبت کرد،‌گفت: حق‌الناس را نمی‌شود خورد؛ اگر هر کدام از بانک‌ها ۵۳۰ هزار میلیارد تومان سپرده‌گذاری خود ۱۰ هزار میلیارد تومان به بازار بورس وارد کنند ما با افت شاخص‌هایی که اخیرا در مورد بورس شاهد هستیم مواجه نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه مردم در عذاب هستند و از مردم هم انتظار دارند، گفت: مجلس طرف مردم است و تأکید داریم که مردمی که با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و درآمدشان کاهش یافته و بیکار شده‌اند نباید مورد رنج قرار داد. مردم در مورد بازار بورس سؤالات اساسی دارند و آقای قالیباف اصل باید به کمیسیون اقتصادی مجلس بیاید و به ما پاسخ بدهد.

موسوی از ۸۵۰ هزار تن استحصال سیب‌زمینی کشاورزان اردبیل ،‌گفت:  ۶۰۰ هزار تن سیب‌زمینی دست مردم مانده، صادرات ندارند و انبارهای مکانیزه برای نگهداری این محصول وجود ندارد حتی یکی از کشاورزان به من گفت که ما راغب نیستیم که این سیب‌زمینی‌ها را از دل خاک بیرون بیاوریم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها