رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۰ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 28 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  باید از ابعاد زندگی شهید لاجوردی فیلم‌ ساخته شود به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ محمدحسن صادقی مقدم عضو حقوقدان شورای نگهبان در مراسم بزرگداشت بیست و دومین سالگرد شهادت شهید اسدالله لاجوردی که به صورت مجازی با حضور دوستان و همرزمانش پخش شد با اشاره منش شهید لاجوردی، اظهار داشت: […]

به گزارش جامعه نیوز:

 باید از ابعاد زندگی شهید لاجوردی فیلم‌ ساخته شود

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ محمدحسن صادقی مقدم عضو حقوقدان شورای نگهبان در مراسم بزرگداشت بیست و دومین سالگرد شهادت شهید اسدالله لاجوردی که به صورت مجازی با حضور دوستان و همرزمانش پخش شد با اشاره منش شهید لاجوردی، اظهار داشت: بصیریت حسینی، شناخت حسینی، مدیریت حسینی، مقاومت حسینی و… چیزی است که در دین ماست و تطبییق این واژه ها با شخصیت شهید لاجوردی دیده می شود.

 وی ادامه داد: سرمشق ملموس عصر ما حضرت امام خمینی (ره) همین کار را کردند و ایشان نیز با تأسی از سرور و سالار شهیدان، تمام زندگی خود را نثار اسلام کردند. ما با شخصیت امام بعد از سال های پس از پیروزی انقلاب خیلی ملموس و اجمالی آشنایی داریم.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با معرفی کتاب الف لام خمینی، گفت: الف لام  خمینی نوشته آقای بهبودی، که از تولد امام تا پیروزی انقلاب را در ۱۲۰۰ صفحه به تحریر درآورده است و به خوبی توانسته نقشی که امام با تاسی از زندکی ائمه اطهار و سرور و سالار شهیدان این راه را بر ما باز کردند.

صادقی مقدم ادامه داد: او نشان داد همان طور که هدف پیامبر گرامی اسلام حاکمیت اسلام برای بشر و تشکیل حکومت دینی و اسلامی بود با این همه تلاش و فداکاری توانست مردم دوران خود را به این سمت هدایت کند و احیاگر اسلام ناب محمدی باشد.

وی تصریح کرد: از بی شمار شاگردان و پیروان امام راحل و رهبر معظم انقلاب یکی وجود سردار ناشناخته عصر ما حاج سید اسدالله لاجوردی است، باید نوشته‌ها، گفته ها، سخن ها و ذکر خاطرات کمک کند و از ابعاد زندگی شهید لاجوردی فیلم‌ها ساخته شود تا ببینیم آنچه که مدیریت و پیروی از ولایت و از مردم و جنس مردم بودن و برای مردم بودن خدمت گذار بودن چگونه جلوه پیدا می کند و سایرین خصوصا در این عصر و زمان همگی بدانند که چگونه یک شاگرد مکتب امام حسین (ع) به تاسی از ولی امر خودش در عصر و زمان خودش، چگونه عمر بابرکتش برای انقلاب اسلامی مفید بود و خداوند هم مزد این مقاومت، صبوری و اخلاص را به او عطا کرد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به برگزاری بیست و دومین یادواره دیدبان انقلاب شهید لاجوردی، گفت: این مجلس بهانه ای برای ذکر ابعاد شخصیتی این شهید والامقام است. آنچه که از مکتب عاشورا و پیروان عاشورایی امام راحل و شهیدانش و رهبر عاشورایی عزیزمان آموختنی است در وجود شهید والامقام شهید لاجوردی می‌توان یافت.

صادقی مقدم در تشریح شهید لاجوردی گفت: اتکای به خدا، بریدن از غیر خدا، تبعیت محض از خدای متعال، تبعیت از ولی عصر زمان، نثار  همه سرمایه خود در راه خدا و دین اسلام و خدمت به خلق خدا از جمله ویژگی های شهید لاجوردی بود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها