رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  بایدن: آمریکا به دنبال تنش با روسیه و چین نیست به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه گفت واشنگتن به دنبال تنش‌زایی با روسیه یا چین نیست. بایدن در اولین سخنرانی خود در کنگره این کشور، با ارائه گزارشی از یک‌صد روز حضور در سمت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بایدن: آمریکا به دنبال تنش با روسیه و چین نیست

به گزارش مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه گفت واشنگتن به دنبال تنش‌زایی با روسیه یا چین نیست.

بایدن در اولین سخنرانی خود در کنگره این کشور، با ارائه گزارشی از یک‌صد روز حضور در سمت ریاست‌جمهوری آمریکا، توضیح داد که واشنگتن و مسکو می‌توانند در حوزه‌های منافع مشترک از جمله تسلیحات اتمی و تغییرات اقلیمی همکاری کنند.

وی در این باره اظهار داشت: «درخصوص روسیه، من به رئیس‌جمهور [ولادیمیر] پوتین، تصریح کردم همزمان که ما به‌دنبال تنش‌زایی نیستیم، اما اقدامات آنها دارای پیامدهایی خواهد بود».

رئیس‌جمهور آمریکا با ادعای اینکه پاسخ مناسب و مستقیمی به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات این کشور و حملات سایبری داده است، افزود: «اما ما می‌توانیم منافع دوجانبه همکاری کنیم. همانطور که در معاهده نیو استارت درخصوص تسلیحات اتمی انجام دادیم و آنچه که داریم درخصوص تغییرات اقلیمی انجام می‌دهیم».

بایدن در بخش دیگری از اظهارات خطاب به «شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهور چین تهدید کرد که آمریکا حضور نظامی قدرتمند خود در منطقه هند و اقیانوس آرام را حفظ می‌کند.

 

14000209000074 Test PhotoL - بایدن: آمریکا به دنبال تنش با روسیه و چین نیست

 

در حال تکمیل…


این خبر را هم ببینید:  راه‌های اصلی و روستایی کردستان نیازمند توجە جدی است/بخش خصوصی برای ساخت راە بانە بە مرز سیرانبند آمادگی دارد

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها