پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
باغ نراقی به تملک شهرداری تهران درآمد/ تبدیل باغ به بوستان - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

باغ نراقی به تملک شهرداری تهران درآمد/ تبدیل باغ به بوستان

به گزارش جامعه نیوز:

 باغ نراقی به تملک شهرداری تهران درآمد/ تبدیل باغ به بوستان

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، سمیه حاجوی، شهردار منطقه ۷ تهران درباره تملک باغ نراقی در این منطقه اظهارداشت: در راستای اهداف و سیاست‌های شهرداری تهران در جهت حفظ باغات و گسترش فضای سبز شهری با تلاش و پیگیری‌های مکرر، باغ نراقی در سه راه طالقانی در سال جاری از محل عوارض کمیسیون ماده هفت تملک و برنامه ریزی جهت احداث بوستان عمومی در آن آغاز شد.

وی عنوان کرد: باغ نراقی چهارمین باغ در سطح منطقه است که از سال ۹۶ تاکنون در منطقه خریداری و تملک شده است. قبل از این زمین خیاط خانه ارتش با مساحت ۸ هزار مترمربع، باغ هورفر به مساحت بیش از ۳ هزار مترمربع در سال ۹۷، زمین بخشی‌فر به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع در سال ۹۸  در سطح منطقه تملک شد و به سرانه فضای سبز منطقه افزوده شده است.

شهردار منطقه ۷ یادآور شد: این باغ در محله خواجه نصیر واقع شده است که یکی از محلات با سرانه پایین فضای سبز بوده و با تملک آن دسترسی محلی شهروندان به بوستان عمومی مهیا می‌شود.

حاجوی با اشاره به افزایش سرانه فضای سبز منطقه به میزان ۴.۶۱ مترمربع،گفت: باتوجه به موقعیت جغرافیایی، با کمبود سرانه فضای سبز در این منطقه مواجه هستیم که تنها با نگاه تخصصی و استفاده از راهکارهای خلاقانه و نوین می‌توان نسبت به افزایش حداکثری این فضاها و برآوردن انتظارات و مطالبات شهروندان ساکن در این منطقه اقدام کرد.

انتهای پیام/
 

این خبر را هم ببینید:  تشرف مردم فلسطین به مسجدالاقصی در بین تدابیر امنیتی رژیم صهیونیستی+فیلم