رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: باسابقه‌ترین خادم آستان امام رضا (ع) دعوت حق را لبیک گفت+عکس به گزارش خبرنگار حج و زیارت و وقف خبرگزاری فارس حاج محمد‌حسین مسئله‌گو دٌرّی قدیمی‌ترین خادم حرم نورانی امام رضا (ع) شب گذشته در سن ۹۷ سالگی درگذشت. این خادم آستان قدس رضوی متولد ۱۳۰۲ مشهد مقدس است که از […]

به گزارش جامعه نیوز:

باسابقه‌ترین خادم آستان امام رضا (ع) دعوت حق را لبیک گفت+عکس

به گزارش خبرنگار حج و زیارت و وقف خبرگزاری فارس حاج محمد‌حسین مسئله‌گو دٌرّی قدیمی‌ترین خادم حرم نورانی امام رضا (ع) شب گذشته در سن ۹۷ سالگی درگذشت.

این خادم آستان قدس رضوی متولد ۱۳۰۲ مشهد مقدس است که از سن ۱۹ سالگی به نیابت از پدرشان مرحوم ثقه‌الاسلام میرزا حسن مسئله‌گو دری به خدمت آستان امام رضا (ع) مشرف شدند.

خادمی ایشان سالیان طولانی ادامه داشت و بعد از پایان دفاع مقدس و بازگشت ایشان از جبهه از سال ۱۳۶۸ به صورت تشرفی ادامه یافت.

13990418000821 Test NewPhotoFree - باسابقه‌ترین خادم آستان امام رضا (ع) دعوت حق را لبیک گفت+عکس

خدمات حاج محمدحسین مسئله‌گو دری به زوار امام رضا (ع) خلاصه نمی‌شد، وی از مؤسسان جامعه درمانگاه‌های خیریه مشهد و مؤسس چندین درمانگاه خیریه در مناطق محروم مشهد و شهرهای دیگر بود. در زمان مبارزات با رژیم ستم شاهی سرپل ارتباطی خیرین و متمکنین با مبارزین بودند و مسائل مالی مربوطه به زمان مبارزه را رتق و فتق می‌کردند.

حاج محمدحسین که نزد دوستان و آشنایان به خوش خلقی و شوخ طبعی و اخلاص و نمازهای شب و تلاش‌های روز برای رفع حاجات مؤمنان معروف بود، از متولیان و معتمدین مسجد ملاهاشم که اکنون در جوار حرم رضوی در ابتدای خیابان شیرازی قرار دارد، بود و در زمان قبل از انقلاب در قلب مدیریت تجمعات و سخنرانی‌های مردم انقلابی حضور داشت.

13990418000820 Test NewPhotoFree - باسابقه‌ترین خادم آستان امام رضا (ع) دعوت حق را لبیک گفت+عکس

این خادم آستان منور امام رضا (ع) روز گذشته در سن ۹۷ سالگی و پس از ۷۸ سال خدمت در بارگاه رضوی دارفانی را وداع‌ گفت و پیکرش امروز در جوار امام رئوف زیر ایوان طلای صحن آزادی حرم رضوی آرام گرفت.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها