رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 478 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  بازنگری ۱۱۱ طرح هادی روستایی در فارس/ فرصتی جهت تداوم توسعه و کارآفرینی به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عطاالله زمانی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۳۵ طرح هادی نیز در مناطق روستایی فارس اجرا شده است افزود: اجرای طرح هادی، زمینه ای برای بروز استعدادهای توسعه روستایی است و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بازنگری ۱۱۱ طرح هادی روستایی در فارس/ فرصتی جهت تداوم توسعه و کارآفرینی

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عطاالله زمانی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۳۵ طرح هادی نیز در مناطق روستایی فارس اجرا شده است افزود: اجرای طرح هادی، زمینه ای برای بروز استعدادهای توسعه روستایی است و نقشه راه توسعه را در مناطق روستایی ترسیم می کند زیرا همه اقدامات توسعه ای در این مناطق باید در قالب طرح هادی اجرایی شود.

وی اضافه کرد: بنیاد مسکن تاکنون در یک هزار و ۲۶۴ روستای بالای ۲۰ خانوار استان فارس، طرح هادی اجرا کرده و ۵۴ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از اجرای طرح هادی بهره مند شده است .

زمانی اعتبار مصوب سال گذشته تهیه، بازنگری و اجرای طرح های هادی در استان فارس را یک هزار و ۵۱ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این میزان مصوب، ۴۸۰ میلیارد ریال تخصیص یافت و به رغم محدودیت منابع اعتباری، گام های موثری در زمینه توسعه روستایی در استان فارس برداشته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس افزود: از دیگر اقدامات بنیاد مسکن برای توسعه روستایی بهره گیری از اعتبارات قیر برای توسعه معابر روستایی است که در سال گذشته ۴۳۰ میلیارد ریال در این حیطه هزینه شده و از سال ۹۴ تا کنون با سهم قیر ۷.۲ درصد قیر کشور، ۱۲ درصد از سطوح آسفالت و توسعه معابر کشور در استان فارس انجام شده است.

وی همچنین عملکرد در حوزه صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی را نیز تشریح کرد و گفت: در سال گذشته ۴ هزار و ۹۴۵ جلد سند روستایی و ۲ هزار و ۵۳۰ جلد سند شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت دراستان فارس با مشارکت و تعامل ثبت اسناد و املاک صادر شده است.

این خبر را هم ببینید:  خاطرات یک دیپلمات در «میدان» به چاپ دوم رسید

زمانی خاطرنشان کرد: از ابتدا تاکنون ۳۳ هزار و ۸۵۷ جلد سند شهری در استان فارس صادر شده که ۱۸.۸ درصد خانوار شهری از مزایای آن بهره مند شده اند.

انتهای پیام/س


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها