پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
بازدید سرزده رئیس کل دادگستری استان مرکزی از حوزه‌های قضایی دلیجان و محلات - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

بازدید سرزده رئیس کل دادگستری استان مرکزی از حوزه‌های قضایی دلیجان و محلات

به گزارش جامعه نیوز:

 بازدید سرزده رئیس کل دادگستری استان مرکزی از حوزه‌های قضایی دلیجان و محلات

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی صبح امروز ضمن بازدید از شعب دادگاه و دادسرای حوزه‌های قضایی شهرستان دلیجان و محلات، بر سرعت بخشیدن به انجام فرایند دادرسی‌ها و تلاش حداکثری همکاران قضایی و اداری به منظور تکریم ارباب رجوع در دادگستری‌ها تأکید کرد.

وی با اشاره به شرایط خاص شیوع ویروس منحوس کرونا در استان، با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط تمامی همکاران، از آنان خواست بدون اطاله در دادرسی‌ها و انجام وقفه در خدمتگذاری به مردم، با بکارگیری زیرساخت‌های موجود از ظرفیت دادرسی الکترونیک، برای کاهش مراجعات مردمی به دستگاه قضا استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان داشت: رویکرد فسادستیزی و عدالت‌محوری از سیاست‌های اصلی و محوری رئیس قوه قضائیه بوده و در این زمینه روسا و دادستان‌ها به عنوان پرچم‌دار اصلی این سیاست می بایست با فعال کردن شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و ستاد مبارزه با جرائم خاص و همچنین با تعامل خوب و سازنده با نهادهای مربوطه در راستای کاهش زمین خواری و جرائم سازمان یافته در استان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به سند تحول قضائی به عنوان راهبرد و چراغ راه مسیر حرکت دستگاه قضایی، افزود: در این سند ۱۴ چرخش تحول آفرین وجود دارد که این بازدیدهای سر زده با هدف پرهیز از مدیریت متمرکز و انجام نظارت میدانی صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی تصریح کرد: از روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی خواسته شده است که نگاه تحولی مد نظر سند تحول قضایی را به تمام بدنه دستگاه قضا منتقل  کنند تا با ایجاد یک صدای واحد به سمت اهداف متعالی این سند گام برداریم.

این خبر را هم ببینید:  نقش کشاورزی پایدار در افزایش راندمان تولید و حفاظت از محیط زیست

وی افزود: ایجاد تعامل مطلوب با نخبگان حوزه و دانشگاه، به منظور بهره مندی از دیدگاه‌‌ های کارشناسی و تخصصی آنان، جهت دستیابی به راهکارهای مناسب برای حل مسائل موجود و برون رفت از مشکلات مورد تاکید است.

انتهای پیام/