پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس از پروژه گازرسانی به زابل - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس از پروژه گازرسانی به زابل

به گزارش جامعه نیوز:

 بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس از پروژه گازرسانی به زابل

مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به سفر یک روزه جمعی از اعضای کمیسیون انرژی به استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: روز پنجشنبه به همراه ریاست کمیسیون انرژی و رئیس کمیته گاز و چند تن دیگر از اعضای کمیسیون به همراه بنده به استان سیستان بلوچستان سفری داشتیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: دلیل اصلی سفر پیگیری سوال آقای دهمرده نماینده زابل از وزیر نیرو در ارتباط با تسریع در احداث نیروگاه بادی میل نادر زابل بود. ما در این سفر این موضوع را دنبال کردیم.

وی در ادامه جزئیات این نشست بیان کرد: مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر وزارت نیرو نیز ما را در این سفر همراهی کردند. در ادامه این سفر نیز از بخش هایی از پروژه های استانی بازدید کردیم.

وی در ادامه تاکید کرد: نیروگاه بادی میل نادر یک نیروگاه ۵۰ مگاواتی است که در فاز اول احداث می شود و قابلیت افزایش ظرفیت تا ۱۰۰۰ مگاوات را نیز دارد. تقریبا کار پروژه پیشرفت کرده است اما آنچه که برای ما اهمیت داشت این بود که در زمان بندی که اعلام کردند کار به نتیجه برسد. اکنون منتظر هستند تا مقداری سرعت باد فروکش کند تا جرثقیل ها بتوانند تاسیسات اصلی را نصب کنند.

وی افزود: بعد از بازدید از نیروگاه میل نادر از پروژه گازرسانی و خط لوله اصلی ۳۶ و ۲۴ اینچی زاهدان به زابل بازدید کردیم. نیمی از این خط لوله از زاهدان تا سراه زابل- نهبندان است و نیمی دیگر هم از سراه تا زابل است. در بخش اول ۲۰ کیلومتر و در بخش دوم ۵۸ کیلومتر همچنان باقی مانده است‌.

این خبر را هم ببینید:  احتمال تامین واکسن بومی کرونا تا قبل از عید نوروز

وی هم چنین خاطر نشان کرد: چون لوله ها مورد استفاده خاص هستند، منتظر تخصیص شرکت لوله سازی اهواز هستند که فعلا ظرفیت اصلی خود را بر روی خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک گذاشته است. ان شاءالله دنبال می کنیم در کنار آن این خط لوله هم دنبال شود و گازرسانی به زابل و مردم عزیز این منطقه نیز تسریع شود.

انتهای پیام/