رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  بازار ۷۰۰ میلیونی منطقه برای ۵ هزار شرکت دانش بنیان/ رفع موانع تولید دانش‌بنیان‌ کلید چند درب است به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، روح الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس امروز (یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ )‌ در موافقت با در اولویت قرار گرفتن طرح جهش تولید دانش بنیان در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بازار ۷۰۰ میلیونی منطقه برای ۵ هزار شرکت دانش بنیان/ رفع موانع تولید دانش‌بنیان‌ کلید چند درب است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، روح الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه مجلس امروز (یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ )‌ در موافقت با در اولویت قرار گرفتن طرح جهش تولید دانش بنیان در دستورکار مجلس اظهار داشت: در سال جاری رهبر معظم انقلاب رفع موانع تولید و معضلات را وظیفه همگان برشمرده‌اند؛ قانون شرکت‌های دانش بنیان در سال ۸۹ مصوب شده است و توانسته کشور را به مرز ۵ هزار شرکت دانش بنیان برساند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت بالای کشور به لحاظ نیروی انسانی تحصیل‌کرده که حدود ۱۴ میلیون نیروی  جوان تحصیل کرده هستند و اگر بنای استفاده از این ظرفیت را نداشته باشیم، می‌تواند تهدیدی به حساب آید باید بکوشیم از این فرصت حداکثر استفاده را کرده و در تولید دانش بنیان و بازار دانش بنیان‌ها گام‌های اساسی برداریم.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: حدود ۶۰۰ میلیون نفر در ۱۵ کشور پیرامون جمهوری اسلامی ایران حضور دارند، ضمن این که هشتاد و اندی میلیون هم در کشورمان حضور دارند که عملا بازار ۷۰۰ میلیونی و مصرفی محصولات دانش بنیان پیش روی ماست که با نقطه اشباع فاصله بسیار زیادی دارد.

متفکر آزاد خاطرنشان کرد: باید به حوزه جدیدی از فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور برسیم.

وی خاطرنشان کرد: طرح جهش تولید دانش بنیان ماه‌های متمادی است که در مجلس بررسی می‌شود و جلسات متعددی در کمیسیون‌های مختلف در این باره وقت گذاشته شده است و بنا داریم با قانونی کردن آن به دنبال مانع‌زدایی تولید از شرکت‌های دانش بنیان باشیم تا بتوانیم کشور را به مرزهای جدیدی از تولید و اشتغال برسانیم.

این خبر را هم ببینید:  راه‌های نظارت مردمی در این دوره از انتخابات شوراها طراحی شده است

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: رفع مانع و مشکلات از تولید در شرکت‌های دانش بنیان به مثابه کلیدی است که مقام معظم رهبری فرمودند می‌توان با آن چند درب را باز کرد. این در حالی است که این کلید با سایر کلیدها متفاوت است زیرا متکی به توانایی داخلی است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها