رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۷ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 19 May

به گزارش جامعه نیوز:  بارش باران و کاهش‌ دما در مناطق مختلف کشور تا ۵ روز‌ آینده محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در ۵ روز آینده گذر متناوب امواج تراز میانی جو سبب ابرناکی، بارش باران و کاهش نسبی دما در مناطق مختلف […]

به گزارش جامعه نیوز:

 بارش باران و کاهش‌ دما در مناطق مختلف کشور تا ۵ روز‌ آینده

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در ۵ روز آینده گذر متناوب امواج تراز میانی جو سبب ابرناکی، بارش باران و کاهش نسبی دما در مناطق مختلف کشور خواهد شد.

وی توضیح داد: امروز و فردا در شمال‌غرب و غرب کشور، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکز و شرق کشور، شمال فارس و سواحل خزر ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و دریای‌خزر نیز مواج خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار و رعد و برق شدید موقت به ویژه در ساعات بعدازظهر خواهیم داشت و در سواحل شمالی کشور کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

اصغری بیان کرد:‌ روز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، دامنه جنوبی البرز همچنین استان‌های قم، مرکزی، همدان، یزد، کرمان،‌ اصفهان، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و برخی مناطق خراسان جنوبی و غرب خراسان رضوی افزایش ابر، رگبار پراکنده،‌گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: روز جمعه در شرق  و جنوب‌شرق کشور،  برخی مناطق شمال‌شرق، مرکز کشور و دامنه جنوبی البرز در شرق تهران و سمنان رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: جمعه ۱۰ اردیبهشت در خراسان جنوبی، یزد، آذربایجان شرقی، اردبیل و شمال آذربایجان غربی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

این خبر را هم ببینید:  ضرورت تغییر کشاورزی آذربایجان غربی از حالت سنتی به مدرن

اصغری افزود: شنبه ۱۱ اردیبهشت در نوار شمالی کشور برخی نواحی استان‌های کرمان، یزد، اصفهان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی رگبار باران،‌گاهی رعد و برق  و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، در این روز کاهش نسبی دما را در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌ آسمان تهران فردا قسمتی ابری در بعدازظهر‌ افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد در برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۱ و ۲۲ درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۳۹ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/ب


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها