پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
بادامچیان: قیمت مسکن از سال 92 به بعد 5 برابر شده/ مدیریت پشت میزی را رها کنید - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

بادامچیان: قیمت مسکن از سال ۹۲ به بعد ۵ برابر شده/ مدیریت پشت میزی را رها کنید

به گزارش جامعه نیوز:

 بادامچیان: قیمت مسکن از سال ۹۲ به بعد ۵ برابر شده/ مدیریت پشت میزی را رها کنید

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مراسم سالگرد شهدای مؤتلفه در مدرسه شهدای مؤتلفه اسلامی با اشاره به سرنگونی مجسمه‌های کریستف کلمپ و جرج واشنگتن و دیگر نمادهای نظم آمریکایی اظهار داشت: ترامپ و پنتاگون نمی توانند جلوی فروپاشی نظام آمریکا را بگیرند.

وی افزود: پنتاگون قدرت خود را در بیرون از مرزها و درون مرزهای آمریکا از دست داده است. احتمالا ترامپ نقطه آغاز فروپاشی آمریکاست. بدیهی است نخبگان و استراتژیست های علم سیاست در آمریکا اگر حرفی برای گفتن نداشته باشند، ضربات باتوم و شلیک گلوله به مردم بی دفاع، حلال مشکلات آنان نیست.

بادامچیان گفت: آمریکا دچار ویروس مزمن نژادپرستی است لذا حقوق بشر و آزادی های انسانی و دموکراسی همواره در این کشور مورد تحدید و تهدید بوده است. نژادپرستی چون موریانه به جان ارکان نظام و نظم آمریکایی افتاده و از درون، همه چیز را ویران کرده و پوسانده است. هیچ چیز نمی تواند مردم خشمگین را در کف خیابان های ۵۰ ایالت آمریکا ساکت کند. متفکران غرب باید فکری برای چالش فروپاشی کنند.

وی تأکید کرد: تشدید خشونت ها حتی صدای سازمان ملل و دیگر مردم جهان در پنج قاره را درآورده است. یک منطق حکمرانی از قدیم وجود داشته و آن اینکه به « سرنیزه می توان تکیه کرد. اما روی آن نمی توان نشست ». نفس حکام کاخ سفید این روزها به شماره افتاده است. آنها به بحران ناشی از ویروس کرونا غلبه نکردند و نتوانستند بحران اقتصادی را با ۴۰ میلیون بیکار و اثرات ناشی از کرونا جمع کنند. حالا در بحران عدم مشروعیت سیاسی در حوزه اجتماعی گرفتار آمده اند. آمریکایی ها راهی ندارند جز اینکه تحولی گسترده با تجدیدنظر در استراتژی سلطه و احترام به حقوق دیگر کشورها و ملت ها بجویند.

این خبر را هم ببینید:  بازدید عضو شورای اسلامی شهر تهران از 3 پروژه عمرانی

بادامچیان با در ادامه افزود: طغیان دولت آمریکا علیه سازمان های بین المللی و حتی دیوان کیفری بین المللی نشانه آن است که آمریکا احساس می کند جهان و سازمان های بین المللی نیز علیه آمریکا شده اند و به جای چاره جویی در پی آن است که با قلدری با جهانیان روبرو شود.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به بحران مسکن در کشور گفت: دولت وظیفه دارد پیشگیری کند که برای مردم مشکلات در زمینه های سبد خانواده از جمله مسکن، پیش نیاید ولی مسکن به جایی رسیده که پرونده گرانی مسکن روی میز دولت است. دولت باید مشکل مسکن و اجاره را چاره اساسی کند و پاسخی منطقی برای مردم داشته باشد. از سال ۹۲ تاکنون قیمت مسکن ۵/۴ برابر شده است.

وی افزود: گاهی در اخبار می شنویم رییس جمهور تلفنی با فلان وزیر یا فلان مسئول رهنمودهایی ارائه می دهد. به نظر می رسد مدیریت نشسته پشت میز جواب نمی دهد. به بهانه کرونا نمی توان مدیریت نشسته را به عنوان یک راهکار در مشکلات به کار بست. باید دولت بررسی کند چه برنامه ای مشکل مسکن را حل می کند. آنگاه از مردم یاری بخواهد تا این مسئله به راه حلی برسد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه اظهارات خود به تحول در دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: دستگیری و محاکمه طبری و باند رشوه بگیران، یک نقطه عطف در دستگاه قضایی است. دستگاه قضایی مبارزه با فساد را از درون خود آغاز کرده است. همین رویکرد در قوای دیگر باید در همه سطوح راستی آزمایی شود تا دچار پدیده ای مثل طبری نشویم.

این خبر را هم ببینید:  اعلام وصول طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان، معلمان و مدارس

بادامچیان درمورد واکنش تند وزارت خارجه به شرارت آمریکا و عربستان در خصوص بازگشت همه تحریم ها به بهانه قطعنامه ۲۲۳۱ اظهار داشت: آمریکا با سازمان ملل قلدرانه عمل می کند. ترامپ می گوید از برجام خارج شدم، اما از قطعنامه ۲۲۳۱ خارج نشدم. واکنش روسیه و چین نسبت به این موضع، قابل تقدیر است.

وی گفت: آمریکا با خروج از برجام به هیچ مفادی از آن و قطعنامه ۲۲۳۱ نمی تواند استناد کند. هشدار روسیه به آمریکا در مورد تفسیر به رأی برجام را باید جدی گرفت. ایران باید پاسخی مقتدرانه به آمریکا بدهد و آنها را از عواقب چنین مواضعی آگاه کند.

بادامچیان در ادامه با اشاره به سالگرد شهدای ۲۶ خرداد حزب مؤتلفه اسلامی گفت: مجازات منصور نخست وزیر شاه خائن برای آن بود که رژیم جبار پهلوی بداند هزینه اهانت به مرجعیت و مخالفت با دین و رودررویی با ولایت چیست؟

وی افزود: درس ۲۶ خرداد، دفاع از ولایت و رهبری جامعه اسلامی است. شهدای ۲۶ خرداد در بیدادگاه های شاه برای اولین بار تشکیل حکومت اسلامی را برای نجات ملت از دیکتاتوری مطرح کردند. لذا پیام شهدای حزب این بود که در راه اعتلای اسلام و نظام اسلامی در مسیر دولت سازی و جامعه سازی باید از جان مایه گذاشت. آنها در برابر زورگویی آمریکا و طاغوت، در برابر کاپیتولاسیون خائنانه ای که می رفت شرف و ناموس و استقلال ایران را پایمال کند، به تبعیت از امام خمینی ایستادند که فرمود: « والله گناه کبیره کرده است هرکس فریاد نزند». بخارایی ۱۹ ساله آغازگر جهاد مسلحانه در جوانان بود که گفت: « من اولین گلوله را به سینه دشمن رها کردم. یعنی هان ای جوانان مسلمان به پیش».

این خبر را هم ببینید:  پایایی نظام اسلامی به پویایی آن بستگی دارد/ خطر مانور تجمل برای آرمان عدالت