رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۱ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 29 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  این حساسیت را در عرصه بین‌الملل ایجاد کنیم که اهانت به پیامبر اسلام اهانت به همه ادیان است آیت‌الله محمود رجبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به اهانت به پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله وسلم در یک نشریه فرانسوی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 این حساسیت را در عرصه بین‌الملل ایجاد کنیم که اهانت به پیامبر اسلام اهانت به همه ادیان است

آیت‌الله محمود رجبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به اهانت به پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله وسلم در یک نشریه فرانسوی گفت: یک منشاء این اتفاق و اتفاقات مشابه، استقبال ویژه ملت‌ها از اسلام، فرهنگ تشیع و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: دشمنان از اینکه ملت‌ها به سوی اسلام ناب محمدی که جلوه‌گاه آن کشور ماست سوق پیدا کنند در هراس هستند، چون می‌دانند که اگر ملت‌ها با این فرهنگ آشنا شوند زیر بار استعمار و صهیونیسم بین‌المللی نمی‌روند و با کشورهای ظالم و مستکبر به مقابله خواهند خواست.

رجبی با بیان اینکه این ترس موجب انواع توطئه‌ها علیه اسلام شده، تصریح کرد: پیدایش داعش، پشتیبانی از صهیونیست‌ها و انواع تهاجمات فرهنگی در همین راستا قابل تفسیر است. اهانت به شخصیت پیامبر گرامی اسلام و قرآن‌سوزی نیز بخشی از همین توطئه است که فکر می‌کنند با این اقدامات ملت‌ها را نسبت به فرهنگ اسلام منزجر می‌کنند.

وی ادامه داد: در شرایطی که برخی مزدوران آمریکا در منطقه روابط خود را با اسرائیل عادی کرده‌اند، عالم اسلام متوجه اهانت به پیامبر(ص) شد. به نظر می‌رسد این اقدام برای تحت شعاع قرار دادن خیانت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی انجام شده است.

قائم مقام مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) یکی دیگر از هدف‌های اهانت به مقدسات را حساسیت‌سنجی مسلمانان دانست و گفت: دشمنان درصدد هستند تا چنانچه مسلمانان در برابر اهانت به مقدسات‌شان عکس‌العمل جدی نشان ندادند گام‌های بعدی را بردارند.

رجبی با بیان اینکه اهانت به پیامبر اسلام(ص)، صرفاً اهانت به مسلمانان نیست، تصریح کرد: ما باید در عرصه بین‌الملل این هوشیاری را در دیگر ادیان ایجاد کنیم که این اهانت، اهانت به یک پیغمبر بزرگ جهانی و همه ادیان است. مطمئناً صهیونیست‌ها از اهانت به دیگر پیامبران هم ابایی ندارند و باید عکس‌العمل به چنین اقدامی فراتر از جهان اسلام باشد تا بدانند این کار سخیف و زشت بدون هزینه نخواهد بود.

وی با اشاره به ادعای غربی‌ها درباره آزادی بیان، گفت: آن‌ها یا آنقدر کوته فکر هستند که نمی‌توانند بین اهانت و آزادی فکر تفکیک قائل شوند یا اینکه می‌دانند ولی می‌خواهند محملی برای اقدام زشت خود پیدا کنند.

عضو شورای‌‌عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه بزرگترین مدعی آزادی فکر، اسلام است ولی اهانت به هیچ انسانی پذیرفته نیست، گفت: قرآن حتی می‌فرماید مقدسات مشرکان را نیز «سبّ» نکنید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: متأسفانه یکی از مشکلات بشر امروز این است که حاکمانی در رأس آن‌ها قرار گرفته‌اند که چنین سخنان مبتذلی را مطرح می‌کنند.

انتهای پیام/ 

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها