رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

به گزارش جامعه نیوز:  ایجاد نمایندگی بنیاد مستضعفان در استان مطالبه شود به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام صبح امروز در جلسه هماهنگی نهمین مرحله رزمایش مواسات و کمک مومنانه با بیان اینکه آمار ارائه شده نشان‌دهنده یک حرکت جهادی در سطح استان است، گفت: همه دستگاه‌ها دغدغه دارند و نسبت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ایجاد نمایندگی بنیاد مستضعفان در استان مطالبه شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام صبح امروز در جلسه هماهنگی نهمین مرحله رزمایش مواسات و کمک مومنانه با بیان اینکه آمار ارائه شده نشان‌دهنده یک حرکت جهادی در سطح استان است، گفت: همه دستگاه‌ها دغدغه دارند و نسبت به مواسات و همدلی که در این شرایط کرونایی یک ضرورت در استان و یکی از توصیه‌های ماه رمضان در جهت کمک به نیازمندان و فقرا است اهمیت می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: متاسفانه به جای اتصال، انفصال را در میان مردم محله‌ها شاهد هستیم که مردم در آپارتمان‌ها در کنار هم با فاصله یک متری زندگی می‌کنند اما از حال یکدیگر خبر ندارند که مورد قبول اسلام نیست پس لازم در راستای اتصال مردم محلات با هم تلاش کنیم.

نکونام ادامه داد: انسجام و وحدت قرارگاه‌های مواسات در استان مثال‌زدنی است و به نظر نمی‌آید در استان‌های دیگر جلسات هماهنگی، جمع‌بندی و ارائه گزارشات با این انسجام صورت گیرد که کمک بیش از ۱۱۵ میلیارد تومان در سطح استان نتیجه همین انسجام و هم‌افزایی است.

وی افزود: تلاش کنیم مساجد را همچنان فعال نگه داریم درست است که اجتماعات محدود شده اما فعالیت در مساجد به اجتماعات خلاصه نمی‌شود بلکه کارهای خدماتی و گسترده محله‌ها باید در مساجد صورت گیرد که برنامه «محله همدل» سازمان تبلیغات در راستای همین صحبت‌ها شکل گرفته است.

ایجاد دفتر بنیاد مستضعفان در استان را مطالبه کنیم

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه دستگاه‌ها ایجاد دفتر بنیاد مستضعفان را از مقامات بالاتر برای استان مطالبه کنند، ادامه داد: مطالبه‌گری در حال انجام است اما از آنجایی که شرایط این استان متمایز است باید شرایط را برای افراد بالا بیشتر ترسیم کنند، متاسفانه دفتر نمایندگی بنیاد مستضعفان در استان نداریم که باید از مقامات بالادستی مطالبه شود و تنها به سهمیه اکتفا نکنیم.

این خبر را هم ببینید:  8 هزار سبد غذایی بین مددجویان زنجانی توزیع شد

وی اظهار کرد: خرده کمک‌های مردمی کم نیستند که باید به آن‌ها توجه و عرصه برای تجمیع کمک‌ها ایجاد شود تا این کمک‌ها به کمک‌های عظیم برسند که آثار بسیاری از جمله افزایش مشارکت را به دنبال دارد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه زکات فطره یک واجب شرعی است که باید با وسواس به آن عمل شود گفت: حساسیت به خرج داده شود تا هر دستگاهی که این مسئولیت را برعهده می‌گیرد وارد میدان شود زیراکه باید در درگاه الهی پاسخگو باشد.

نکونام در پایان بر شناسایی افراد جدید تآکید کرد و افزود: در شناسایی نیازمندان همت کنید و به همان لیست سال گذشته قانع نشوید زیراکه بسیاری از افراد نیازمند آبرودار شناسایی نشدند پس هرچه می‌توانید به این پرونده بیفزایید زیراکه نیازمندان تنها افراد تحت پوشش نیستند.

انتهای پیام/۶۸۰۳۶


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها