پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ایثارگران استخدام می‌شوند/ تفسیر قانون عادی به عهده مجلس است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ایثارگران استخدام می‌شوند/ تفسیر قانون عادی به عهده مجلس است

به گزارش جامعه نیوز:

 ایثارگران استخدام می‌شوند/ تفسیر قانون عادی به عهده مجلس است

 حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اظهار تاسف از اینکه برخی قانون مجلس را تفسیر به رأی می‌کنند، گفت: متاسفانه شنیده می‌شود که کسانی به دنبال تضییع حقوق ایثارگران هستند و با تفسیر برای مصوبه مجلس را محدود می‌کنند.

وی تاکید کرد: براساس این مصوبه مجلس، ایثارگران شاغلی که تا ۲۹ اسفندماه ۹۵ به صورت شرکتی، قرارداد کار معین وپیمانی در دستگاه‌های دولتی اشتغال داشته اند، در گروههای زیر مشمول قانون استخدام ایثارگران هستند.

 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: آن دسته از ایثارگران که در حال حاضر بصورت شرکتی، قرارداد کار معین و  پیمانی در دستگاههای دولتی اشتغال دارند، مشمول قانون استخدام ایثارگران هستند.

  وی عنوان کرد: خانواده‌های شهدا، اعم از فرزند، همسر، خواهر وبرادر شهید، جانبازان و فرزندان آنها، با هر درصدی که جانبازی به آنها تعلق گرفته است.

 حاجی بابایی اظهار داشت: رزمندگان و فرزندان رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور درمیدان‌های دفاع مقدس را دارند، آزادگان و فرزندان آزادگانی که بیش از یک سال سابقه اسارت دارند.

وی یادآور شد: در آبان ماه سال جاری استفساریه استخدام ایثارگران به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان رسیده است وبراساس این قانون دولت مکلف به تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاههای دولتی شده است.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  رئیس جدید سازمان برنامه درباره احکام غیرقانونی دولت قبل برای فرهنگیان پاسخ دهد