رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  اکبری: دخالت و مانع‌تراشی در ساختار دولت است/ دولت مانع کار تولید نشود به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  در مراسم افتتاحیه خط تولید اولین کشنده با برند ایرانی «دیما» در شهرک صنعتی کاسپین استان قزوین اظهار داشت: فضای […]

به گزارش جامعه نیوز:

 اکبری: دخالت و مانع‌تراشی در ساختار دولت است/ دولت مانع کار تولید نشود

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  در مراسم افتتاحیه خط تولید اولین کشنده با برند ایرانی «دیما» در شهرک صنعتی کاسپین استان قزوین اظهار داشت: فضای رقابتی را در کشور برای صنعت گران ایجاد کنیم کار را به بخش خصوصی بسپاریم و دولت در بخش خصوصی دخالت نکند.

وی افزود: متاسفانه شرکت‌های ایرانخودر و سایپا حیاط خلوت تمام دولت‌ها بوده و نگذاشتند مدیران، شبکه تولید این شرکت ها کار کنند دخالت های دولت مانع از کار این دو شرکت شده است دولت بگذارد بخش خصوصی کار خودش را انجام دهد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: دخالت ها و مانع تراشی ها در ساختار دولت است مجلس نقش نظارتی دارد و کار اجرایی انجام نمی دهد. ۹۹ درصد لوایح به درخواست دولت در مجلس تصویب شده است.

رئیس کمیسیون صنایع با بیان اینکه اعتماد به مردم باعث برد ما می شود، گفت: دولت تصدی گری و دخالت نکند و به مردم و تولیدکنندگان اعتماد کند هر زمان به بخش خصوصی و مردم اعتماد کردیم برد کردیم اگر به مردم اعتماد نکنیم نابود می شویم. در ۲۲ بهمن هر سال جمعیتی عظیمی در سراسر کشور حمایت سیاسی خود را انجام می دهند، همین مردم در بخش کشاورزی، صنعت، برای پیشرفت کشور هم تلاش می کنند و ما باید به این مردم اعتماد کنیم.

اکبری تالارپشتی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب دربارۀ لغو کامل تحریم ها برای بازگشت ایران به برجام گفت: سابقه فعالیت در وزارت خارجه را دارم و قواعد سیاست بین الملل را خوب می دانیم، رهبر انقلاب دربارۀ لغو تحریم ها فرمودند تا زمانی که کشور قانون شکن آمریکا  تحریم ها را برندارد بازگشت به برجام امکان پذیر نیست. کشور آمریکا قوانین خودش را برخلاف تمام قواعد بین الملی به جهان تعمیم می دهد کشوری که به هیچ قانونی احترام نمی گذارد و به هیچ عهد و پیمانی هم پایبند نیست. مبنا برای آمریکا زور است.

این خبر را هم ببینید:  روحانی: ۹۹.۹ درصد مردم شهرها از آب بهداشتی برخوردارند

رئیس کمیسیون صنایع با تاکید بر بر توان داخلی ازمدیرعامل گروه خودروسازی درخواست کرد: تقاضای من از آقای عسگری این است که شبکه قطعات را بسیج کنید تا ظرفیت تولید داخل را حداقل ۴۰ درصد برساند شبکه قطعات راه اندازی شود مورد حمایت ما هستید و در کنار شما هستیم و این بخش خصوصی را سازمان دهی و به اوج برسانید.

اکبری تالارپشتی به انجمن های صنعتی توصیه کرد: به انجمن های صنعتی و تولیدی توصیه می کنم که انجمن های خود را به کنسرسیوم های قدرت مند تبدیل کنند، کنسرسیوم ها قدرت حقوقی عرضه درعرصۀ بین اللملی و عرضه داخلی را دارند.

اکبری تالارپشتی ایران را در موقعیت اقتصادی خوبی برای صادرات جهانی دانست و گفت: کشور ایران بهترین موقعیت را نسبت به همۀ کشورها در زمینه صادرات دارد، می دانیم در هر تولیدی اگر صادرات نباشد روبه افول است، این یک فرمول برای تولید است.

وی افزود: انجام صادرات باعث افزایش سطح کیفیت در جهت استاندارهای جهانی می شود و اینگونه کالاهای ما قابلیت عرضه در بازارهای جهانی را خواهند داشت و جوانان ما مصمم هستند و به بهترین شکل ممکن می توانند این کار را انجام دهند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس دربارۀ عملکرد مجلس در راستای توسعه اقتصادی گفت: در مجلس در راستای توسعه اقتصادی، دیپلماسی اقتصادی و پلمپ نکردن واحدهای تولیدی را مطرح کردیم که زندانی شدن فعال اقتصادی هیچ نفعی برای کشور ندارد از خداوند متعال می خواهیم ما را یاری کند.

اکبری تالارپشتی ادامه داد: با  آقای روحانی، واعظی و جهانگیری دوستی دیرینه دارم ولی انجام کار مردم با کسی شوخی ندارد، ظرفیت های اقتصادی کشور رها شده است دولت مانع کار تولید نشود و سنگ اندازی نکند مانع نشوند و سرکوبش نکند.

این خبر را هم ببینید:  علیرضا بیگی: بودجه 1400 با وضعیت فعلی تورم 60 درصدی را به جامعه تحمیل می‌کند

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان مجددا از پیشرفت تولید داخلی در زمینه خودرو ابراز خوشحالی کرد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها