رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  «اژدهاتو» روستای قرآنی استان زنجان شد محمدربیع احمدخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: طرح ملی انتخاب روستای قرآنی با هدف الگوسازی و جهت‌دهی فعالیت‌های قرآن و عترت در روستاها، انجام می‌شود. وی تصریح کرد: معیار سنجش در دو بخش عمومی و تخصصی انجام و اولویت با […]

به گزارش جامعه نیوز:

 «اژدهاتو» روستای قرآنی استان زنجان شد

محمدربیع احمدخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: طرح ملی انتخاب روستای قرآنی با هدف الگوسازی و جهت‌دهی فعالیت‌های قرآن و عترت در روستاها، انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: معیار سنجش در دو بخش عمومی و تخصصی انجام و اولویت با روستاهایی بود که در مباحث آموزشی، پژوهشی، تبلیغی و ترویج قرآن کریم و شاخص‌های کیفی فعال‌تر بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: شاخص‌های تخصصی سه دسته و شامل شاخص آموزشی و پژوهشی، شاخص تبلیغی و ترویجی و شاخص‌های کیفی بودند.

وی ادامه داد: در شاخص آموزشی و پژوهشی، برخورداری از مؤسسه و مرکز فرهنگی و قرآنی فعال، جلسه خانگی و هیأت قرآنی فعال، دوره و کارگاه آموزشی قرآن‏، قرآن‌آموز(دوره‌های آموزش قرآن)، حافظ و قاری قرآن، معلم و مربی قرآنی فعال، نشست و کرسی پژوهشی و آثار علمی و آموزشی قرآنی منتشر شده توسط اهالی روستا مورد نظر قرار گرفت.

احمدخانی با اشاره به اینکه در شاخص تبلیغی و ترویجی، مواردی چون برگزاری محفل و کرسی تلاوت قرآن‏، محصول قرآنی تولید شده توسط اهالی روستا، برگزیده در مسابقات و جشنواره‌های قرآنی(شهرستانی، استانی و ملی)، گروه فعال تواشیح، همخوانی و سرود، خادم، پیشکسوت و فعال قرآنی مورد نظر بود، اضافه کرد: همچنین در این طرح رویداد قرآنی، موقوفه قرآنی، مسجد مجری طرح تلاوت نور، ضریب اثربخشی فعالیت‌های قرآنی در روستا(سبک زندگی، کاهش جرائم اجتماعی و بزهکاری) و برنامه‌های قرآنی روستا در سال ۱۴۰۰(مصوب شورای اسلامی روستا) بررسی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: شاخص‌های کیفی نیز شامل ضریب اثربخشی مفاهیم و آموزه‌های قرآن در فضای عمومی روستا(سبک زندگی اسلامی، کاهش جرائم اجتماعی، بزهکاری و …)، برنامه‌های قرآنی روستا در سال ۱۴۰۰ و فضاسازی قرآنی روستا و استقرار المان‌های محیطی مرتبط است و در تمامی این موارد امتیاز شاخص‌ها به نسبت جمعیت روستا محاسبه شد.

این خبر را هم ببینید:  از تزریق آب مقطر تا داروی ضد چروک به جای واکسن فایزر/ اعتراض شهروندان در چند کشور

وی با اشاره به اینکه بخشی از این شاخص‌ها هم عمومی است، گفت: این شاخص‌ها شامل شهدا و ایثارگران روستا‏، علما و نخبگان فرهنگی و دینی، مساجد و حسینیه فعال، کتابخانه فعال و آثار علمی منتشر شده توسط اهالی روستا بود.

احمدخانی گفت: با توجه به اینکه از استان زنجان ۱۰ روستا در سامانه ثبت‌نام کرده بودند، از بین آنها سه روستا به عنوان روستاهای برتر قرآنی شناخته و انتخاب شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تصریح کرد: در همین راستا روستای اژدهاتو از زنجان به عنوان روستای اول، روستای توزلو از شهرستان خدابنده روستای دوم و روستای دیزج آباد زنجان به عنوان روستای سوم انتخاب شد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها