رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
  • السبت ۲۲ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 6 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  اندیشمندان شیعه و سنی در مقابل هتک حرمت مرجعیت سکوت نکنند به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فاری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بیانیه‌ای، هتاکی روزنامه الشرق الاوسط به مرجعیت عالی شیعیان عراق را محکوم کرد. متن پیام رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه می آید:  […]

به گزارش جامعه نیوز:

 اندیشمندان شیعه و سنی در مقابل هتک حرمت مرجعیت سکوت نکنند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فاری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بیانیه‌ای، هتاکی روزنامه الشرق الاوسط به مرجعیت عالی شیعیان عراق را محکوم کرد.

متن پیام رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه می آید: 

بسم الله الرحمن الرحیم
یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم والله متم  نوره ولو کره الکافرون (صدق الله العلی العظیم)

 هتاکی گستاخانه یک رسانه سعودی به ساحت مقدس مرجعیت عالی شیعیان عراق ، بار دیگر کینه و دشمنی و کوردلی آل سعود را در برابر اسلام راستین و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و مقام شامخ مرجعیت به جهانیان نشان داد و ماهیت پلید و استعماری و تفرقه افکنالنه آنان را بیش از گذشته بر ملا ساخت.

رژیم سفاک و تکفیری آل سعود پلید و مزدورآمریکا و دست نشانده انگلیس استعمارگر در طول تاریخ ننگین و شرارت بار خود و بخصوص در دهه گذشته از هر گونه برانگیختن اختلاف میان مسلمانان و فتنه و جنگ و کشتار و تخریب و توهین به مقدسات و منفجر کردن اماکن مقدس مانند مساجد و حسینیه ها و مراقد ائمه اطهار و اولیاء و توهین به ارزشهای اسلامی و نمادهای دینی واسلامی از جمله  علمای و فرهیختگان ومرجعیت دریغ نکرده و همواره تلاش دارد اهداف شووم اربابان استعماری خود با همکاری رژیم اشغالگر قدس را در جهان اسلام پیاده کرده وفتنه انگیزی کند و به خونریزی ادامه دهد.

اقدام موهن و خبیثانه رسانه وابسته به رژیم آل سعود در مخدوش ساختن چهره معنوی و درخشان مرجعیت عالیه و حکیمانه عراق که با فتوای تاریخی و سرنوشت ساز جهاد کفایی  خود توانست خطر تجزیه این کشور و تهاجم وحشیانه نظامی و تبلیغاتی گروه های تروریست و تکفیری وابسته به این رژیم را علیه دولت و ملت عراق و منطقه خنثی سازد ، یک اقدام تلافی جویانه و کینه ورزانه  و توهین به اعتقادات و احساسات پاک میلیون ها سنی و شیعی و مسیحی در داخل و خارج عراق، بشمار می آید.

این خبر را هم ببینید:  جزئیات طرح الزام سازمان سنجش به طراحی سوالات کنکور سراسری صرفا از متن کتاب‌های رسمی

 مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام ضمن تقبیح و محکوم کردن این اقدام وقیحانه و نابخردانه  مدیران خبیث و مزدور وهابی رسانه الشرق الاوسط به آنان اعلام می نماید:

۱ – این گونه حرکات زشت و مذبوحانه و مغرضانه نمی تواند هیچ خلل و تزلزلی در اراده مکتبی و اسلامی مردم عراق در تدوام مبارزه با اشغالگران و گروههای تکفیری ایجاد نماید و قطعا مردم عراق و مسلمانان که در غم از دست دادن عزیزانشان که به دست مزدوران آل سعود عزادار هستند هرگز جنایات آل سعود را فراموش نکرده و دشمن اصلی خود را آل سعود می دانند و توهین اخیر به ساحت مقدس مرجعیت را نیز بی پاسخ نخواهند گذاشت. 

 ۲ – از مسئولین دلسوز و دوستدار پیشرفت و استقلال و عظمت عراق انتظار می رود در برابر رذالت ها و توطئه ها ودخالت های مستقیم رژیم خونخوار آل سعود در امور داخلی عراق و سیاستهای فتنه انگیزانه و حمایت از گروه های مسلح تکفیری و تروریست به سادگی عبور نکنند و توجه داشته باشند که عربستان در پی تغییر نظام عراق است.

۳ – از مجلس ملی و دولت محترم  عراق انتظار داریم در تعامل با رژیم آل سعود محتاطانه عمل کنند و فریب وعده های پوشالی آنان را نخورند و بدانند که دشمن اصلی عراق، این رژیم مستبد و مزدور همگام با رژیم صهیونیستی و با نقشه های شوم آمریکا در اندیشه فتنه انگیزی و تجزیه کشور عراق و اختلاف بین مسلمانان منطقه است.

۴ – از علماء اعلام، اندیشمندان، سیاستمداران، و عشایر غیور سنی و شیعه عراق میخواهیم در برابر این دخالتهای وقیحانه سعودی و توهین و جسارت وقیحانه موضعگیری قاطع و مناسب اتخاذ کنند زیرا هر گونه سکوت و بی توجهی و اهمال در برابر این نوع گستاخی ها و دخالت های ناروا ، این رژیم را جری تر و سبعانه تر می گرداند.

این خبر را هم ببینید:  پیام تبریک وزیر آموزش و پرورش به رئیس و کارکنان دستگاه قضا

۵ – مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و جمهوری اسلامی ایران بدون هیچ چشمداشت با اقتدار و صلابت از حقوق مظلومان و مسلمانان ومردم دوست و برادر وغیور عراق و از مقام شامخ مرجعیت حکیمانه عراق همانند گذشته حمایت کرده و در کنار آنها به مقابله با هر گونه تجاوز ایستاده و خواهد ایستاد.
وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

محمد حسن اختری
رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)

گفتنی است روزنامه سعودی الشرق الاوسط طی کاریکاتوری به مقام مرجع بزرگ تقلید شیعیان ، آیت الله سیستانی توهین کرد  که باعث موجى از خشم و واکنش ها علیه سعودى و رسانه هاى آن در بین عراقى ها شده است.

در این کاریکاتور توهین آمیز، این روزنامه، مرجعیت عالى نجف را عامل عدم تحقق حاکمیت ملى عراق معرفى کرده.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها