پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
انجام ۴ هزار پیوند سرشاخه‌‌کاری گردو در ملایر - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

انجام ۴ هزار پیوند سرشاخه‌‌کاری گردو در ملایر

به گزارش جامعه نیوز:

 انجام ۴ هزار پیوند سرشاخه‌‌کاری گردو در ملایر

سید مهدی میرباقری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر با بیان اینکه شهرستان ملایر از نظر محصولات باغی رتبه خوبی را در استان همدان دارد اظهار کرد: بالا بردن کیفیت محصولات کشاورزی و اصلاح باغات و اراضی از اولویت‌های جهاد کشاورزی این شهرستان است.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی ملایر زیر کشت گردو است افزود: یکی از برنامه‌های سند راهبردی استان در حوزه کشاورزی پیوند سرشاخه‌های گردو است حدود ۲۰ هزار پیوندک نیز در سال گذشته انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر با بیان اینکه شروع پیوندک‌ها از اواخر فروردین‌ماه شروع می‌شود گفت: این طرح توسط کارشناسان و بخش خصوصی و مشارکت مردم انجام شد.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف اصلاح باغات گردو انجام می‌شود و یک اولویت است تصریح کرد: این طرح بعد از سه سال به باردهی می‌رسد که یکی از مهمترین مزایای آن این است که ارقام پیوندزده دیرگل‌ده هستند و در برابر سرمای بهاره مقاومت دارند.

میرباقری تصریح کرد: عملکرد بالا در هکتار، ارتقای کیفیت مغز گردو، مقاومت به سرمای دیررس بهاره و پوست‌دهی راحت از فواید سرشاخه‌کاری درختان گردو در این شهرستان است که امیدواریم کشاورزان و باغداران رغبت بیشتری برای اصلاح باغات گردو داشته باشند.

وی از انجام ۴ هزار پیوندک از ابتدای امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر چهار اکیپ در این زمینه در حال فعالیت هستند و قرار است این طرح همچنان ادامه داشته باشد.

این خبر را هم ببینید:  تداوم روند شکست ناپذیری قندی در 1400

انتهای پیام/۸۹۰۱۳