رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۷ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 25 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  انتقاد اعضای کمیسیون بهداشت از روش‌های متفاوت بیمه‌ زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره جلسه امروز (یک‌شنبه ۲۶ مرداد ماه) کمیسیون متبوعش با اشاره به حضور طاهر موهبتی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در این نشست، اظهار داشت: دستور کار کمیسیون بهداشت استماع […]

به گزارش جامعه نیوز:

 انتقاد اعضای کمیسیون بهداشت از روش‌های متفاوت بیمه‌

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره جلسه امروز (یک‌شنبه ۲۶ مرداد ماه) کمیسیون متبوعش با اشاره به حضور طاهر موهبتی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در این نشست، اظهار داشت: دستور کار کمیسیون بهداشت استماع گزارش ریاست سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه های آتی سازمان بود که پس از آن اعضای کمیسیون نیز ابهامات و انتقادات خود را نسبت به مباحث مربوط به بیمه سلامت مطرح کردند.

وی با اشاره به سوالات مطرح شده توسط اعضای کمیسیون بهداشت، ادامه داد: نمایندگان تاکید داشتند که نظام حمایتی درمانی بیمه تامین اجتماعی باید جزو اولویت‌ها قرارداده شود چرا که افراد دارای این بیمه خدمات مطلوبی دریافت نمی‌کنند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه نمایندگان معتقدند باید سیاست یکسان و ثابت در موارد ضروری جهت پوشش بیمه‌ای مردم اتخاذ شود، عنوان کرد: باید برای خدمات سرپایی و بستری بیماران  سقف‌گذاری شود. از طرفی نمایندگان به بیمه‌های روستایی انتقادی اساسی داشتند چرا که رسمیت کافی نداشته و بیماران نمی‌توانند به خوبی از خدمات آن بهره‌مند شوند. همچنین محدودیت بیمه‌ها موجب شده خدمات  ارزان در اختیار مردم قرار نگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم محدودیت‌های بیمه‌ای برای بیماران توانبخشی را از انتقادات دیگر نمایندگان به سازمان بیمه سلامت برشمرد و اضافه کرد: متاسفانه بیماران توانبخشی آنطور که باید توسط بیمه‌ها شناخته نشده اند. از این رو  بیمه بیماری‌های اسکلتی، عضلانی، عصبی و یا عارضه های خاصی که برای بیماری‌های صعب العلاج وجود دارد و به شدت هم نیازمند خدمات بیمه‌ای هستند، مورد توجه قرار نگرفته و یا با محدودیت‌هایی همراه است. 

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم ضمن انتقاد از عملکرد سازمان‌های بیمه‌ای برای رعایت موردی و بخشی قوانین افزود: بیمه‌ها تمامی قوانین مربوطه را رعایت نکرده و تنها ساده‌ترین قوانین را برای اجرا انتخاب می‌کنند. به عنوان مثال بیمه‌ها از نظام ارجاع استفاده نمی‌کنند و همین موضوع موجب شده حق بسیاری از افراد تضییع شده و از خدمات بیمه خود محروم شوند. بنابر این بسته خدمات دهی به بیماران باید مورد بازبینی قرار گرفته و پس از اصلاح، ابلاغ شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در پایان افزود: روشهای متفاوت بیمه‌ها یکی دیگر از موارد انتقادی نمایندگان به رئیس سازمان بیمه سلامت بود چرا که بیمه‌های پایه بدون بیمه تکمیلی کارایی لازم را ندارد. این موارد بخشی از سوالات اعضای کمیسیون بهداشت و درمان بود که متاسفانه به دلیل محدودیت زمانی ریاست سازمان بیمه سلامت فرصت ارائه توضیح پیدا نکرد. از این رو مقرر شد در جلسه دیگری ضمن پاسخ به سوالات نمایندگان، راه حل مناسبی برای رفع مشکلات اتخاذ شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها