پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
انتقاد از روند کند واکسیناسیون مراکز نگهداری بهزیستی/معلولان و بیماران ذهنی درانتظار واکسن - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

انتقاد از روند کند واکسیناسیون مراکز نگهداری بهزیستی/معلولان و بیماران ذهنی درانتظار واکسن

به گزارش جامعه نیوز:

 انتقاد از روند کند واکسیناسیون مراکز نگهداری بهزیستی/معلولان و بیماران ذهنی درانتظار واکسن

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس؛ مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی در خصوص آخرین آمار و اطلاعات واکسیناسیون در مراکز اقامتی و توان‌بخشی سازمان گفت: تاکنون ۱۶ هزار و ۵۰ نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۰۹ نفر دوز مرحله دوم را هم دریافت کردند.

«مصطفی سراج» با اشاره به اینکه بیش از ۷۱ هزار نفر در مراکز توان‌بخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی اعم از سالمندان، افراد دارای معلولیت و اختلالات روانی مقیم هستند که از این تعداد در گروه سالمندان نسبت به مرحله اول ۲۰ هزار دوز واکسنی که در اختیار ما قرار گرفت ۸۰ درصد واکسیناسیون سالمندان انجام‌شده است.

مدیرکل مراکز مراقبتی سازمان بهزیستی با انتقاد از روند کند واکسیناسیون در مراکز اقامتی گفت: تاکنون۲۲/۵ درصد واکسیناسیون جامعه هدف ۷۰ هزارنفری مراکز توان‌بخشی انجام‌شده و با توجه به برنامه زمان‌بندی واکسیناسیون مراکز نگهداری که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد ما بسیار عقب هستیم.

سراج ادامه داد: واکسیناسیون مراکز توان‌بخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی باید در مرحله اول هم‌زمان با واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان و جانبازان انجام می‌شد، اما مرحله دوم واکسیناسیون که فاز عمومی هست در حالی شروع‌شده که هنوز فاز اول به پایان نرسیده است.

وی افزود: البته چند روزی است که برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز بهداشت آمار مراکز معلولان را برای واکسیناسیون دریافت می‌کنند. امیدواریم واکسیناسیون افراد دارای اختلالات روانی و معلولان مراکز اقامتی شبانه‌روزی و سالمندانی که هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند به‌سرعت انجام شود.

این خبر را هم ببینید:  «واکسن» مهمترین مداخله برای کنترل کرونا و برگشت به زندگی عادی

انتهای پیام/