رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 13 خبر


  • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
  • الجمعة ۰ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 18 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  انتقاد از افزایش ۵۰۰ درصدی انواع کودشیمیایی در کشور به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جواد نیک بین در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکر شفاهی با بیان اینکه چرا ۹۰ درصد ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط به ۱۰ درصد افراد برای تامین خوراک دامی کشور داده می شود، از عدم […]

به گزارش جامعه نیوز:

 انتقاد از افزایش ۵۰۰ درصدی انواع کودشیمیایی در کشور

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جواد نیک بین در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکر شفاهی با بیان اینکه چرا ۹۰ درصد ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط به ۱۰ درصد افراد برای تامین خوراک دامی کشور داده می شود، از عدم شفافیت در اختصاص ارز انتقاد کرد و گفت: دولت باید پاسخگو باشد که این ارز ۴۲۰۰ تومانی به چه کسانی اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه دولت می خواهد از مصرف کننده و تولیدکننده حمایت کند یا دلالان، افزود: شیر برای دامداران بیش از ۵ هزار تومان هزینه دارد، اما باید به قیمت ۳ هزار تومان آن را بفروشند. همچنین در حالی قیمت انواع کود در کشور ۵۰۰ درصد افزایش یافته و همچنین خرید تضمینی گندم در سال ۹۹-۹۸ حدود ۲۵۰۰ تومان تعیین شده که همین گندم در عراق ۶۵۰۰ تومان و در افغانستان ۶۴۰۰ خرید و فروش می‌شود، لذا طبیعی است که تولیدکنندگان به جای تولید محصولات ضروری به سمت تولید محصولات مزیت دار همچون پسته و زعفران بروند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چرا صادرات شیر خشک در کشور ممنوع است، توضیح داد: اگر شیر خشک صادر شود، قیمت شیر بالا می رود و در ادامه دامداران جزء سود خواهند برد و اگر آنها سود ببرند، مافیای دام ضرر می کند.

نیک بین با بیان اینکه در دو ماه نخست سال جاری ۲ میلیون تن گندم به ارزش ۴۸۳ میلیون دلار وارد کشور شده است، اضافه کرد: اگر با ارز ۱۵ هزار تومانی محاسبه شود، هر کیلو از این گندم وارداتی ۴۲۰۰ تومان قیمت می خورد، اما گندم داخل کشور را به قیمت ۲۲۰۰ تومان می خریم و این یعنی مرغ همسایه غاز است.

وی با اشاره به تجمع کارگزاران مخابرات روستایی در مقابل مجلس، نسبت به عدم انجام وزارت ارتباطات به وظایف خود انتقاد کرد و گفت: چرا وزارت کار از کارگران دفاع نمی کند؟ این در حالی است که عده زیادی هنوز سهام عدالت دریافت نکرده اند و دولت با متقاضیان سهام عدالت همکاری نمی کند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها